Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Žigárdy: Play-off si chceme užít

22 2008
Olomouc - Podle přání olomouckého brankáře Štefana Žigárdyho dopadly včerejší výsledky předkola play-off. „Ostrava je pro nás zřejmě nejvýhodnější, nejhorší by naopak byl Havlíčkův Brod,“ přiznala třiadvacetiletá opora Olomouce. V základní části soutěže Žigárdy šestkát vychytal čisté konto. To se jinému gólmanovi soutěže nepovedlo.

Právem patří k základním kamenům kohoutí družiny a na jeho umění bude tým spoléhat také v play-off. Právě Žigárdyho zákroky budou možná rozhodovat o tom, kam se ve vyřazovací části Olomouc dostane. Přesto si brankář tlak na svou osobu nepřipouští. „Na play-off se připravujeme jako na každý jiný zápas,“ tvrdí Štefan Žigárdy.

Opravdu si nepřipouštíte, že v play-off budete pod větším tlakem?
Je to tak. Nervózní určitě nebudeme. Cíl jsme splnili. Postoupili jsme do play-off, navíc z prvního místa. Čekali jsme, že půjdeme do předkola, a nakonec z toho vyšel přímý postup do čtvrtfinále, proto můžeme být klidní. Do zápasů půjdeme s čistou hlavou, chceme si play-off užít. Ale zároveň postoupit co nejdále. Nějaký tlak si však nepřipouštíme a to může být naše výhoda. Budeme uvolnění, nebudeme hrát pod nějakým stresem.

Sledoval jste případné soupeře?
My jsme vyhráli moravskou skupinu soutěže, a proto si věříme. Porazit můžeme každého. Ale je pravdou, že možné protivníky sledujeme.

Jak jste si užili pauzu po základní části, dali jste si volno?
To by trenéři nepřipustili. Trochu jsme si odpočinuli a dali se zdravotně dohromady. Ale trénovali jsme pořádně. Všichni chceme být na play-off patřičně připraveni.

Nemáte obavy ze ztráty rytmu?
To ne. Pauza je podobná jako kolem Vánoc. Navíc jsme odehráli jeden přípravný zápas. A zápasy ve vyřazovací části mají velký náboj. To se hned dostanete do hry. Hovořil jste o tom, že jste se dali do pořádku po zdravotní stránce.

Marodka je prázdná. To je asi dobrá zpráva.
Určitě. Do týmu se vrátil Kuba Bartoň a to je jeden z nejlepších obránců v soutěži. V přípravě v Brně už hráli Lukáš Chmelíř a Filip Smejkal. Pokud bych to nazval odborně, tak tým bude mít díky tomu ještě větší bonitu než na konci základní části. A to je dobře.

Loni jste skončili v soutěži poslední, letos jste ji vyhráli. Narážíte často na tohle zajímavé téma v kabině?
Ani ne. Je tady hodně kluků, kteří loňskou mizérii zažili. Nikdo se o tom moc nebaví, ale každý si to pořádně pamatuje. Pro každého to byla velká zkušenost. Hrábli jsme si na dno, ale dokázali jsme se odrazit. Takový je hokej. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Teď platí ta druhá varianta a s tímto vědomím půjdeme na led. Jak jsem už řekl. Play-off si chceme užít.

Nahoře jsou teď i fanoušci v Olomouci. Už v závěru základní části jejich počet rostl, teď se čeká zaplněný stadion. Musíte být nadšení, ne?
Fanoušci jsou opravdu šestým hráčem. Je to trochu otřepané, ale to nic nemění na tom, že je to pravda. Neznám hráče, který by povzbuzování z tribun nevnímal. Před plným hledištěm se hraje lépe. Navíc hokej nehrajeme jen pro sebe, ale taky pro naše fanoušky. Je velký rozdíl, když přijde dvě stě lidí, nebo patnáct stovek. Našim příznivcům jsme vděční, že začali chodit ve větším počtu.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze