Zkažené premiéry hokejových koučů

27 2004
Jihlava, Třinec - Měli pozvednout týmy z krize, ale jejich premiéra skončila porážkou. Shodný příběh včera prožili třinecký trenér Pokovič a jihlavský kolega Farda. Hlavního trenéra v letošním ročníku vyměnila už polovina celků. Třinečtí hokejisté nevyhráli podeváté v řadě, doma je o body obral Liberec, který vyhrál 4:1.

"Těžce jsme v naší třetině odolávali tlaku, soupeř byl lepší. Ve třetí třetině nám docházely síly," uznal Lubomír Pokovič. U týmu doplnil Pavla Marka a Aleše Macha.

Celý zápas na lavičce prochodil. Pohyboval se před hráči u mantinelu. Jeho kolega Marek, který je nově i sportovním ředitelem Ocelářů, jako obvykle stál za hokejisty. A Pokovič za ním chodil, aby společně probírali herní situace.

"Chtěli jsme hrát i za nového trenéra, o to víc mě prohra mrzí," řekl třinecký útočník Marek Melenovský.

Plánuje Pokovič nějaké posily? "To nezáleží jen na mně," uvedl kouč. "Zatím musíme pracovat s hráči, kteří tady jsou, a doufat, že se nám vrátí marodi a také Bonk." Ten jel do zámoří za manželkou. Šance na play-off se Třinci stále zmenšuje. "Dokud je ale jen teoretická šance, musíme o ni bojovat," zdůrazil Pokovič.

Fardova premiéra na jihlavské střídačce dopadla podle očekávání. Favorizovaný Zlín vyhrál 3:0, Dukla selhala v přesilovkách, v obraně udělala několik chyb, které soupeř ztrestal. Farda během zápasu několikrát rozhodil rukama.

"Moc příjemný soupeř na rozjezd to tedy není. Ale nějak začít musíme," řekl před zápasem.

Jak chce poslední Duklu pozvednout? "Bojovností a srdíčkem."