Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo vyhraje proměněnou Zlatou hokejku? Favorit je jasný - Pastrňák

Útočník David Pastrňák z Bostonu Bruins je hlavní favorit na vítězství v anketě Zlatá hokejka | foto: Milan RadostaiDNES.cz

19 2017
Může vyhrát už potřinácté, čímž by jen posunul vlastní rekord. Jenže spíš se na úterním vyhlášení Zlaté hokejky čeká překonání jiného milníku než další triumf legendárního Jaromíra Jágra. A to, že se David Pastrňák stane v 21 letech jejím nejmladším vítězem.

Právě útočník Bostonu je po fantastickém ročníku NHL hlavní adept na cenu pro nejlepšího českého hokejistu uplynulé sezony. Věkově by tak překonal brankáře Dominika Haška (1987) a obránce Miloše Holaně (1993), kteří se dočkali prestižního ocenění jako dvaadvacetiletí.

„Je to pro mě jednoznačné. Měl by to vyhrát stoprocentně Pasta (Pastrňák). Dát ve 20 letech 34 gólů a udělat 70 bodů ze 75 zápasů, to není jednoduché v dnešní době v NHL, jakým směrem se ta soutěž ubírá,“ řekl ČTK a deníku Sport útočník Jakub Voráček.

Právě on je jedním z Pastrňákových „konkurentů“, ovšem říká: „Pro mě je vítěz Pasta. Na mistrovství světa měl sedm bodů. Je to hráč, který si Zlatou hokejku zaslouží. Ale v minulosti byli vítězové, kteří třeba neměli takovou sezonu jako ostatní. Před dvěma roky měl Jirka Hudler 76 bodů a skončil čtvrtý. Je to ošemetné.“

Finálová desítka

(v abecedním pořadí)

Pavel Francouz
Michael Frolík
Radko Gudas
Jaromír Jágr
Jan Kovář
David Krejčí
Ondřej Palát
David Pastrňák
Jakub Voráček
Radim Vrbata

Něco bude po letech na Zlaté hokejce jinak. Kromě toho, že Jágr nepatří k favoritům, se vyhlašování po loňské blamáži (více zde) přesunulo na všední den a místo Karlových Varů proběhne v pražském Foru Karlín. Od 21.30 ho bude přímým přenosem vysílat ČT1 a účast přislíbilo sedm z deseti finalistů.

„Kteří tři hráči nebudou, nechci prozrazovat, ale i tak je účast sedm hokejistů velmi slušná. A pokud to tak dopadne, budu spokojená,“ řekla iDNES.cz Petra Pavelková z pořádající agentury BPA.

Je jasné, že mezi triem omluvených je Jaromír Jágr, který je stále v Americe.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze