Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zlín by mohlo posílit až sedm hráčů z NHL

29 2004
Zlín - To by byla sestava. Obránci Roman Hamrlík, Karel Rachůnek, Žižka, útočníci Čajánek, Bonk, Martin Erat a Grošek. Všichni tito hokejisté by mohli v případě výluky v NHL hrát extraligu za mistrovský Zlín. „Samozřejmě ale nemůžeme uplatnit všech sedm. Pak by začala NHL a my bychom museli přebudovat půlku kádru,“ říká manažer Zdeněk Venera.

„Proto musíme mít tým připravený tak, aby mohl hrát i bez nich, až odejdou. Práci to nám manažerům rozhodně neusnadňuje, ale na druhou stranu: kdyby do extraligy přišlo dvacet až třicet hráčů z NHL, rázem by vzrostla její atraktivita,“ podotýká Venera.

A jedním dechem dodává, že by to byl pro klub i zásah do rozpočtu. S kolika hráči a se kterými konkrétně počítá, ale nesdělil. “Zatím je čas, ale až na konci července půjde mužstvo na led, už by mělo být víceméně jasno. S hráči samozřejmě v kontaktu jsme, potíž je v tom, že nikdo neví, jak se situace v NHL vyvine.“

Přesto se díky výše uvedeným hráčům otevírá zlínskému HC Hamé solidní perspektiva. „Všichni jsou to naši kmenoví hráči, kteří v případě, že budou hrát v extralize, musí nastoupit za nás, případný zájemce o ně pak musí jednat s námi,“ řekl zlínský manažer.

Změny v kádru jsou podle Venery vyvážené
Přestože v letních přestupech u Zlína výrazně převažuje kolonka odchodů nad příchody, nesouhlasí Zdeněk Venera s tím, že by mistr oslabil. „Musí se brát počáteční stav. Několik hráčů, ať už Miroslav Hlinka, Tomáš Kapusta nebo Lubomír Vosátko byli angažovaní na play-off v průběhu sezony, která byla dobře rozehraná. Když se odečtou, tak je bilance víceméně vyrovnaná,“ tvrdí.

Dále odešel veterán Vlach, člen elitní řady Veselý, obránce Dlouhý či slovenský forvard Weissmann. A za ne jsou podle Venery adekvátní náhrady. Jak obránce Lukáš Galvas, tak útočníci Jaroslav Kristek a Miroslav Kováčik jsou kvalitní hráči, kteří by měli týmu pomoci.“

Trenér Bokroš ale přiznal, že by rád v týmu přivítal centra a levé křídlo. „Tomu bychom se samozřejmě nebránili, ale také chceme do klubu zapracovat nějaké juniory. Zatím jich je v přípravě asi šest. Věříme, že se poperou o šanci a tak dva se zapracují do mužstva. To se nám loni ne zcela podařilo a letos je to náš cíl. A také musíme počítat, jak jsem již zmínil, s variantou, že bude výluka v NHL,“ připomněl manažer Venera.

Kocovina po úspěchu? Věřím, že nám nehrozí
Ve Zlíně se příliš neobávají, že by hráči po zisku titulu podlehli sebeuspokojení a v úvodu nové sezony propadli. To se stalo loni Slavii, která úvod extraligy vůbec nezvládla. „Tím, že se do týmu snažíme zapracovat mladé hráče a získali jsme tři posily, došlo k obměně kádru. Přišli hladoví hráči, kteří chtějí něco dosáhnout. I testy v průběhu přípravy ukázaly, že je kvalitní a nemám velké obavy z nějakého usnutí a vavřínech,“ tvrdí Venera.

Přesto se musely opory klubu účastnit řady nehokejových aktivit. „To k úspěchu patří. Na jedné straně chceme propagovat klub, na druhé straně ne chceme narušovat tréninkový proces a režim. Myslím, že jsme nalezli vhodný kompromis,“ řekl manažer.

Zisk titulu prý neudělal průvan ani v klubovém rozpočtu. „Na jedné straně jsme získaly atraktivní finanční bonusy za reklamu, na druhou stranu jsme zhruba ten samý objem vyplatili hráčům. Vyšli jsme tedy zhruba nastejno,“ prozradil Venera. Věří, že klubu úspěch do budoucna pomůže. „Zisk titulu se projevil zvýšeným zájmem o permanentky. Ale jestli se  projeví i na přísunu sponzorů, to je zatím předčasné.“

Klub myslí na fanoušky, pořídil videokostku nad led
Stejně jako v Pardubicích, na Spartě, ve Znojmě, v Liberci či v Sazka Areně se můžou i zlínští fanoušci těšit na videokostku nad ledem. „K tomuto kroku jsme přistoupili kvůli fanouškům, kterým můžeme zprostředkovat momenty z utkání, záběry ze zákulisí i z historie klubu. Samozřejmě také bude využita k reklamě. Koupili jsme ji na leasing a z něčeho se musí zaplatit,“ připustil Venera.

Tím ale aktivity zlínského klubu HC Hamé nekončí: „Zisk titulu vyšel krásně k pětasedmdesátému výročí založení klubu, proto chystáme knížku o historii a zisku titulu, k níž vydáme i DVD. Dále chceme ocenit lidi, kteří se zasloužili o zlínský hokej, plánujeme vyvěšení dresů slavných hráčů, otevření síně slávy, zkvalitnění internetových stránek klubu,“ vypočítal Venera plánované aktivity.

„Pořád se snažíme něco vymýšlet, abychom fanoušky vtáhli do dění v klubu,“ tvrdí manažer. „I proto chystáme stejně jako loni den otevřených dveří spojený s autogramiádou. Kromě exkurze do zázemí haly a do hráčské kabiny si budou moci například zastřílet proti našim gólmanům nebo si zahrát proti Martinu Hamrlíkovi a Balaštíkovi,“ dodal Zdeněk Venera.

Bodování

22

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

20

Martin Růžička 27

Třinec

Góly

15

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

11

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Kometa 16 9 2 2 3 57:36 33
2. Třinec 16 9 2 2 3 50:34 33
3. Plzeň 16 7 3 4 2 62:39 31
4. Hr. Králové 16 9 1 2 4 39:30 31
5. Chomutov 16 6 2 3 5 41:42 25
6. Ml. Boleslav 16 6 1 3 6 36:34 23
7. Sparta 15 7 1 0 7 40:42 23
8. Olomouc 16 5 3 2 6 40:45 23
9. Zlín 16 4 4 2 6 41:44 22
10. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
11. Liberec 15 5 1 1 8 28:46 18
12. Pardubice 16 4 2 1 9 36:55 17
13. Jihlava 15 4 1 2 8 34:44 16
14. Litvínov 16 2 3 2 9 29:47 14

Najdete na iDNES.czmobilní verze