Zlín doma válí. Zase vyhrál

Hokejisté Zlína doma vyhráli posedmé z osmi zápasů. Litvínov zdolali 3:2. O výhru se ale tým Davida Noska (na snímku) strachoval až do závěru, kdy se musel bránit proti power-play hostů. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

18 2008
Hokejisté Zlína před svými fanoušky válí. V pátečním 16. extraligovém kole porazili Litvínov 3:2 a pokračují ve skvostné domácí bilanci. Posuďte sami. V osmi utkáních tým Zdeňka Venery získal 22 bodů. Nestačil jen na České Budějovice, kterým podlehl v prodloužení. Jinak byl stoprocentní.

"Sami nevíme, čím to může být. Asi si doma víc věříme," pokrčil rameny zlínský asistent Rostislav Vlach.

Do zápasu s Litvínovem přitom tým RI Okna vstoupil mizerně, brzy prohrával. Naštěstí pro domácí na trefu hostujícího Brandy odpověděl parádním sólem v oslabení Filip Čech.

"Ale první třetinu jsme prospali. A nestalo se nám to poprvé," ví obránce Martin Hamrlík. "Zatím se nás drží štěstí, jenže to při nás nebude stát věčně." Domácím vyšla druhá část, v níž se trefili Leška a po pětizápasové střelecké pauze i kanonýr Jaroslav Balaštík. Zlínský kapitán zaznamenal vítěznou branku.

Litvínov už v závěru jen snížil. K vyrovnání se nedostal. "Dvě třetiny jsme hráli moc profesorsky. Přidali jsme až v závěru, ale to bylo málo," smutnil hostující asistent Petr Rosol.

Zlínští hráči si zápas zdramatizovali sami. Měli kopu šancí. Jenže většinu z nich nevyužili. "Když dáme víc než tři branky, je to svátek. I proto jsme za tři body hodně rádi," poznamenal Vlach.

Jeho tým opět parádními zákroky držel gólman Radovan Biegl. "Klobouk dolů před ním. Chytal skvěle," uznal Hamrlík, který včera sehrál sedmistý zápas v nejvyšší soutěži. "Zjistil jsem to až ráno při rozbruslení. Ale do týmové pokladny jsem nic nedával. Teď jsem platil dva tisíce za faul v Pardubicích. To musí stačit," smál se 35letý bek.