Robert Říčka

Robert Říčka | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Odbojné obhájce titulu uzemnil ve Zlíně dvěma góly Říčka

• 0
Dvě třetiny se nemohli dostat do tempa. Až stažení hry na tři útoky hokejisty PSG Zlín odbrzdilo a díky trefám v závěrečných devíti minutách zkrotili houževnatý Litvínov 4:1. „Byl to od trenérů dobrý tah. Před ním nám to moc nejezdilo, odskakovaly nám puky,“ pochvaloval si autor dvou zlínských branek Robert Říčka přeskupení formací.

Výhru nad trápícím se, leč srdnatě bojujícím mistrem řídila znovu elitní Holíkova lajna - gól jejího centra na 3:1 orámovaly zásahy neúnavného dříče Říčky.

Klíčový pro výsledek duelů dvou posledních extraligových šampionů byla jeho branka za nerozhodného stavu 1:1, kdy dorážel do odkryté klece Řezníčkovu ránu do tyče. Říčka měl v té době už přitom oddechovat na lavičce.

„Nestihl jsem vystřídat. Byli jsme v tlaku. Říkal jsem si, že tam zkusím zůstat, a vyšlo to,“ pochválil se Říčka za svojí prozíravost.

Sedm vteřin před koncem pak bekhendovou střelou pečetil výsledek. „Někdy to tak je, že zápas nejde podle představ, a dáte dva góly,“ nepřeceňoval svůj střelecký počin.

Říčka svoji 12. brankou sezony zařídil, že Zlín vyhrál potřetí v řadě 4:1. Doma uspěl podeváté v řadě a aktuální sérií čtyř výher si pak výrazně pomohl v boji o předkolo; jedenáctým Vítkovicím odskočil už o dvanáct bodů.

„Je to příjemné. Nejsme pod takovým tlakem, nemusíme za každou cenu vyhrát, můžeme hrát uvolněněji,“ lebedí si Říčka.

Po třech duelech v pěti dnech si zlínští hráči vybrali ve středu volno. Jejich páteční duel na Spartě byl už dříve přesunutý na příští středu. Do zápasového kolotoče tak nasednou znovu až v neděli doma s Třincem. „Raději bych hrál, ale je příjemné odpočinout si a dobít baterky,“ doplnil Říčka.