Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zlín má v Rosicích svůj malý ostrůvek

11 2001
Rosice - Je to skupinové stěhování, na které není extraliga od dob přesunu hráčů z Pardubic do Hradce Králové zvyklá. Během několika dnů se čtyři hráči ze Zlína zvedli a odešli hrát první ligu do Rosic. Brankář Richard Hrazdira, obránce Patrik Luža a útočníci Miroslav Barus a Michal Tomek, který byl sice poslední rok v německém Geretsriedu, ale jinak do Zlína patří, mají tvořit v příští sezoně páteř týmu Senátorů. "Může to být taky náhoda, vždyť Barus je ze Zlína, Luža je Slovák. Ale taky se s námi kamarádí," říká brankář Hrazdira. Jeho chtěly Rosice už v zimě, s Barusem se domlouvají několik let. Vloni za tým odehrál několik zápasů na hostování.

"A Tomek? Ten, když věděl, že se domlouvám s Rosicemi, přijel z Německa," přidal Hrazdira.  A to ještě mohl být v balíku posil další zkušený hráč původně ze Zlína, hecíř Josef Štraub. "Na podmínky by přistoupil, ale má ještě ve Vítkovicích smlouvu na rok a vysekávat ho z ní by byl asi problém," vysvětlil předseda oddílu Petr Adamec, proč Štraub do Rosic letos nepřijde.

Někteří přestupující hráči mají vazby na současné rosické vedení. Například Hrazdira pomohl Adamcovi, tehdy šéfovi Komety Brno, se záchranou soutěže. Barus před dvěma lety s Rosicemi trénoval a v létě hrál s některými svými současnými spoluhráči in-line hokej, extraligu na kolečkových bruslích, kde působil manažer Rosic Michal Konečný.

"Je to kluk, který chce pomáhat, nebude to žádná primadona z extraligy. Takový hráč jako on si klidně první lehne do střely, když to bude potřeba," slibuje si Konečný od zkušeného "hlídacího psa" Baruse.

Společně s novým obráncem Davidem Petlákem ze Znojma je možné, že nové posily vytvoří zahajovací sestavu Rosic.  To se ale zatím ještě neví. Hokejisté jsou podobně jako všude jinde v republice ve fázi nabírání kondice. Včera například šli z posilovny na kola, vyrazili z Rosic a přes Žebětín se zase vraceli.

Například Hrazdira má domluvené, že přijde až na led, přípravu absolvuje ve Zlíně. Navíc pracuje na zahradě, vysekává stromky a tahá dřevo. "Ale to není hrubá příprava, běžné práce na baráku," povídá s úsměvem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze