ZLÍN - PARDUBICE 4:3 (1:1, 2:2, 1:0) konec utkání
60:00
59:31
Pardubický nápor utnul faul Mikesky, který zahákoval unikajícího Okála. Hostující centr navíc dostal desetiminutový osobní trest za protesty.
58:31
Pardubice vrhly všechno do útoku. Mikeskova foramce zatlačila Zlín do pásma, ale skórovat mohli paradoxně domácí. Rychlý brejk rozjel Erat, našel zcela volného Okála, který ale příliš dlouho přemýšlel co s pukem, až o něj přišel.
56:59
S blížícím se koncem hosté stupňují aktivitu. Od levého mantinelu střílel Blažek, těsně před Murínem tečoval puk Dopita, ale ten skončil těsně vedle tyčky. Utkání sleduje 5 384 platících diváků.
56:28
V útoku se po dlouhé době předvedly Pardubice. Od modré střílel Mudroch, střela byla podivně tečována, že skončila na horní tyčce.
54:55
Ač tísněn obráncem prošel podél levého mantinelu Záhorovský, dostal se až před Kameše, ale z blízkosti puk do branky nepropasíroval.
52:52
Na hattrick měl políčeno Okál, ale na jeho střelu těsně nad ledem stačil včas zareagovat Kameš.
50:45
Pardubice se ubránily, i když měly namále, protože celé dvě minuty strávily v obranném pásmu. Brankář Kameš měl velké problémy zejména se střelami Romana Hamrlíka od modré.
50:10
Ledová plocha se změnila ve smetiště, ale rozhodčí nechal dobrých třicet vteřin pokračovat. Diváci se zlobili poté, co byl faulován Balaštík. V přerušené hře pak na sudího Bolinu vystartoval brankář Kameš a dostal desetiminutový osobní trest, který si za něj odsedí Kolář.
48:44
Zlín bude hrát přesilovku, protože důraz v útočném pásmu přehnal Divišek, který putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.
47:19
Po dlouhé době na sebe upozornil nejproduktivnější muž extraligy Mikeska, který v nebezpečné pozici u pravého kruhu vystřelil švihem na Murína, který měl co dělat, aby puk vytěsnil z branky.
46:49
Ve velké šanci se ocitl Záhorovský. Po nahrávce od Kristka byl zcela sám před Kamešem, chtěl ho obstřelil k pravé tyčce, ale trefil jenom hostujícího brankáře.
42:54
Zlín opět vede. Druhou branku v zápase vstřelil kapitán Okál. Na modré čáře nahrál Hamrlík Tesaříkovi, ten naznačil střelu, ale místo toho nahrál mezi kruhy Okálovi, který vystřelil doprostřed branky. Gólman Kameš nestačil vůbec zareagovat, čekal totiž střelu od modré.
41:16
Na trestnou lavici usedl třetí pardubický hokejista, za držení dostal trest na dvě minuty Havíř.
40:01
40:00
Konec druhé třetina. Pokračuje strhující podívaná.
37:53
Zlínští vyrovnávají. Domácím se vyplatil důrazný forčeking, puk vybojoval Čech, posunul ho nalevo na Lešku, který od mantinelu našel před brankou Jenáčka. Ten kotouč jenom lehce tečoval a usměrnil do pardubické branky.
35:23
Pardubice vedou 3:2. Od modré střílel Mudroch puk se odrazil od jednoho z domácích hráčů k Divíškovi a ten trefil levý horní růžek Murínovy branky.
35:15
Přesilovka pro Zlín rychle skončila, protože dvě minuty za faul loktem dostal Roman Hamrlík.
34:52
Druhá přesilovka pro Zlín, dvě minuty za hákování dostal Bulis.
33:14
Z levého kruhu střílel Kristek, ale jenom do připraveného Kameše.
32:27
Pardubice mohly jít dokonce do vedení. V dobré šanci se ocitl Hemský, který ale udělal příliš dlouhou kličku, takže už se nedostal k zakončení.
31:22
Pardubice podruhé vyrovnaly. Branka padla po nepřehledné situaci před Murínem, když nejprve pálil Hejduk, jeho pokus zlínský gólman ještě vyrazil, ale Bulis už puk za brankovou čáru propasíroval.
29:27
Hra je nadále atraktivní, i když vyložené šance v posledních minutách chybějí. Naposledy se předvedl Mokrejší, který dva metry za modrou tvrdě vystřelil, puk letěl nad ledem a těsně minul levou Kamešovu tyčku.
25:39
Fantastický hokej pokračuje, akce střídá akci. Kristek střílel z prostoru mezi kruhy, ale na Kameše nevyzrál. Na druhé straně pálil od levého kruhu kanonýr Hejduk těsně nad ledem, ale ani Murín se nenechal zaskočit.
24:20
Po přihrávce od zadního mantinelu byl mezi kruhy zcela volný Dopita, ale Murín sklapl betony včas a střelu bez přípravy zlikvidoval.
23:45
Další dobré střídání Zlína, pěkně si vybruslil zpoza branky Vosátko, nahrál před branku Mokrejšovi, na jehož umístěnou střelu stačil výborně zareagovat Kameš, jenž vymrštil levý beton.
22:08
Zlín opět vede - 2:1. Po kombinaci druhého útoku Okál od zadního mantinelu nahrál Eratovi, ten si najel mezi kruhy a střelou zápěstím se trefil do levého horního růžku. Druhá asistence: Nosek.
21:22
První šanci druhé třetiny měli domácí, konkrétně Erat, vybruslil si zpoza branky, zakončoval po zemi, ale brankář Kamek si prostor u tyčky pohlídal.