Zlín poosmé bodoval a míří na vrchol

6 2003
Zlín - Brankář Martin Altrichter metal po utkání kozelce, vystřihl i stojku, celý tým na oslavu výrazného vítězství skákal plavmo na led. Fanoušci slavili výhru mexickými vlnami. Úspěšné tažení zlínských hokejistů úvodem extraligy pokračuje, v sobotní předehrávce desátého kola překonali Třinec 5:2. Vítězný tým už poosmé v řadě bodoval. V tabulce je druhý.

Zdá se, že Zlín míří po roce strádání v extraligovém suterénu znovu na vrchol tabulky.

První čtvrtina dlouhodobé části se rozjela znamenitě, porážku připravily výběru trenérů Ernesta Bokroše a Jaroslava Stuchlíka jen ve druhém kole Pardubice.

„Poslední soupeř sice měl k ideální sestavě daleko, přesto jsme z něj měli respekt,“ povídal po sobotním úspěchu s Třincem asistent Jaroslav Stuchlík.

Soupeř přicestoval bez brankářské jedničky Vlastimila Lakosila, který si v pátek v utkání s Budějovicemi zlomil prst na ruce. Týmu chyběl ještě obránce Jiří Malinský, ke dvojici absentujících útočníků Richard Král, Rostislav Martynek se navíc s chřipkou přidal Roman Meluzín.

Kouč Pavel Marek po ztraceném utkání jen povzdechl. „Kvalitní soupeř donutil omlazený tým k chybám. Změny v sestavě se musely projevit...“

Zlín stejně jako v pátek na Kladně nastoupil se třemi útoky. Únava z cesty napříč republikou ale znát nebyla, tým znovu šlapal nadoraz. A znovu uspěl v přesilovkách.

Konečnému výsledku výrazně pomohla hned ta první. V 17. minutě potrestal Jančaříkovo držení krásnou střelou od pravého kruhu ke vzdálenější tyči Peter Barinka. Byl to jeho druhý zásah ve dvou dnech. V pátek se podílel na výhře v Kladně 2:1.

Třiatřicet vteřin po něm zvyšoval Jaroslav Balaštík. Ten dal nakonec dvě branky, jednu ze hry pět na tři.

„Rychlé góly Barinky a Balaštíka skutečně pomohly, dostaly nás navrch. Jasný zápas jsme si ale zkomplikovali v závěru vlastní hloupostí,“ zlobil se asistent Stuchlík.

Mužstvo v poslední desetiminutovce dvakrát zaváhalo. Třinec tak v rozmezí tří minut změnil debakl v přijatelný dílčí výsledek 2:4. V závěru ještě hosté riskli hru bez brankáře, výhru ale pečetil Ondřej Veselý střelou do prázdné brány - 5:2.

„Konec dobrý, všechno dobré, ty chyby by se ale už objevovat neměly,“ shrnul Stuchlík.