Zlín si s chutí zastřílel

ZLÍN - Sedm gólů si odvezli ze stadiónu Luďka Čajky ze Zlína hokejisté pražské Slavie a znovu potvrdili svoji současnou sterilní koncovku. Slávisté v posledních třech kolech vstřelili jedinou branku, gólman domácích Vladimír Hudáček naopak už podruhé v letošním ročníku udržel čisté konto.

Od začátku se hrálo oboustranně rychle a slávisté dělali domácím zpočátku potíže, když vysunuli obranu hluboko do středního pásma a tím "Beranům" ztěžovali rozehrávku. Zlínští však byli přesto aktivnější a po vstřelení prvního gólu se začala projevovat jejich převaha. Vedli zaslouženě, navíc Čajánek s Ivanem neproměnili další dva sólové nájezdy. Domácí soupeře do blízkosti své branky nepouštěli, a tak to hosté zkoušeli většinou
jen z větší vzdálenosti.
    Od druhé třetiny nasadil trenér hostí Caldr čtvrtou útočnou řadu, sedmého obránce a po třetím inkasovaném gólu ve 24. minutě se nechal vystřídat i brankář Blažek. Slávisté rovněž přitvrdili hru a ta se začala alespoň trochu vyrovnávat.
    V poslední třetině dali hned v úvodu Zlínští pátý gól a Pražané se smířili s porážkou. Dostali další dvě branky, obě zpřesilovek.

Zlín - Slavia 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Leška (M. Hamrlík, Korhoň), 15. Veselý (Marušák, R. Hamrlík), 23. Ivan (Čajánek, Okál), 29. Korhoň (Luža), 46. Štraub (Luža), 52. Kotásek (Štraub), 54. Okál (Ivan, Čajánek). Rozhodčí: Haškovec - Frühauf, Průcha. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:0. Diváci: 6133.

Třinec - Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Pletka (Daňo, Kaděra), 26. Daňo (Kaděra), 47. Pletka (Kaděra, Sekeráš) - 17. Polanecký (Kruliš, Burger), 27. Kříž (Kameš). Rozhodčí: Turčan - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:6, navíc Král (Tř.) 10 min., Kruliš (Kla.) 5 min a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4119.

Vítkovice - Plzeň 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 27. Irgl, 27. Jurečka (Lamich), 30. Gogolev (Kowalczyk, Jerofejev) - 20. Mich. Straka (Špaňhel, Mar. Čech), 24. Kořínek (Vlček), 44. Řezníček (Volák), 45. Vostřák (Kořínek).  Rozhodčí: Husička - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 8:11, navíc Prusek 10 minut a Lamich (oba Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 7146.

Pardubice - Karlovy Vary 3:4 (0:2,1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Eliáš (Morrison, Kudrna), 57. Tvrdík (Blažek), 57. Morrison (Eliáš, Kudrna) - 11. Barus (Snopek, Filip), 14. Rousek (Pavlas), 28. Barus (Filip), 40. Rousek (Janků, Pavlas). Rozhodčí: Brada - Fedoročko, Fiala. Vyloučení: 4:8, navíc Mikeska a Píša (oba Pard.) 10 minut. Využití: 1:1.Diváci: 5110.

České Budějovice - Znojmo 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Šimánek (Filipi, Martínek), 25. Ťoupal (Nedoma) - 22. Vorel, 45. Jakeš. Rozhodčí: Haber - Hejduk, Jonáš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 3904.

Litvínov - Vsetín 4:4 (2:1, 1:3,1:0)
Branky a nahrávky: 10. Kysela (Reichel), 13. Trávníček, 24. Kubinčák (Pilař), 44. Balázs - 17. Mařák (Stantien), 36. Pardavý (Bělohlav, Dopita), 36. Mařák (Jaškin, Srdínko), 38. Tesařík (Bělohlav). Rozhodčí: Homola - Kareš, Pešan. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5307.