Šlahař využil svou šanci a hokejový Zlín má na dosah play-off

Radost zlínských hokejistů v utkání s Litvínovem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2018
Ještě pořád nemají jistotu předkola play-off, tři kola před koncem základní části extraligy jsou však zlínští hokejisté mnohem blíže přímému postupu do čtvrtfinále než vypadnutí z elitní desítky. Klidnou olympijskou pauzu jim zajistila překvapivá výhra 4:2 na ledě třetího Třince, kterému uštědřili porážku po sérii sedmi vítězství.

Pokud by se tvořili čtvrtfinálové dvojice nyní, Zlín by se střetl s Oceláři. Potenciální generálku zvládl především díky skvěle sehrané závěrečné periodě, kterou ovládl 3:0.

„První dvě třetiny měl více ze hry Třinec, ale na rozdíl od předchozího zápasu v Hradci se mi dařilo chytat druhé a třetí pokusy, někdy i se štěstím. Klukům jsem trochu pomohl a oni mi to pak vrátili ve třetí třetině,“ shrnul hostující gólman Libor Kašík. „Od stavu 2:2 se hokej otočil a Třinec už nebyl tak suverénní.“

Obrat odstartoval v čase 41:00 v přesilovce Honejsek, jemuž u vzdálenější tyče stačilo nastavit hokejku do geniální střílené nahrávky Bukartse před odkrytou klec. Lotyšský reprezentant vymyslel i první zlínskou branku. Jejím autorem byl nečekaný hrdina Beranů večera Jakub Šlahař.

Při absenci distancovaného Kubiše a zraněného kapitána Veselého si ho trenéři stáhli z prvoligového Přerova a Šlahař svoji šanci dokonale využil.

Šest minut před koncem normální hrací doby neomylně proměnil nahrávku Honejska zpoza brány. Vítězství pak zpečetil Ondráček, který trefil minulý týden výhry v Litvínově a doma proti Olomouci.

„Chceme bodovat s každým, s Třincem to vyšlo třikrát,“ připomněl Kašík pozitivní bilanci proti Ocelářům, jimž Zlín v letošní sezoně ukořistil devět bodů.

Díky příznivým výsledkům úterního kola a ztrátám jedenáctého Chomutova a dvanácté Mladé Boleslavi stačí Beranům k definitivní jistotě postupu do předkola dva body. A pokud konkurenti nevyhrají všechny tři závěrečné duely, můžou si dovolit luxus tří porážek.

Základní část však vyvrcholí až po třítýdenní přestávce, kterou vyplní olympijský turnaj v Koreji.

„Na volno se už těším. Jeden dva dny úplně vypnu. Pak zase začnu s trenérem brankářů Ríšou Hrazdirou a kondičním koučem přípravu na závěr sezony. Už se těším, až si pořádně zatrénuju, protože při nabitém programu posledních týdnů to nešlo,“ podotkl Kašík, který od začátku ledna odchytal patnáct extraligových utkání a v osmi z nich pomohl Beranům k výhře.

Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas