Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlínský turnaj odstartuje olympijskou sezonu

3 2001
Praha - Blížící se zimní olympijské hry zvýší prestiž zářijového turnaje ve Zlíně, první akce nadcházejícího ročníku Euro Hockey Tour. Především hráči z extraligy se ještě budou chtít blýsknout a poprat se o možnou nominaci do Salt Lake City. Klání se uskuteční od 6. do 9. září a vyvrcholí reprízou finále světového šampionátu z Německa, utkají se česká a finská reprezentace. Vítěz turnaje získá 80 tisíc švýcarských franků, triumf bude obhajovat Finsko.

"Každá sezona je pro nás s přibývajícími úspěchy náročnější, protože soupeři nás stále více touží porazit," přiznal v souvislosti se zářijovým soubojem hokejových velmocí předseda hokejového svazu Karel Gut. "Bude se navíc rodit úplně nový tým, NHL znovu zlákala spoustu hráčů z extraligy."

Souboj Finů se Švédy se uskuteční ve čtvrtek 6. září v Helsinkách. I v tomto ročníku Euro Hockey Tour se totiž budou neatraktivní zápasy předehrávat v zemi soupeřů, aby se zajistila dostatečná divácká kulisa. "Jedinou výjimku znovu tvoří Rusové, kteří tuto podmínku neakceptovali," vysvětlil Miloš Broukal, ředitel turnaje. Jediným kláním, během něhož se tedy všechny zápasy odehrají na jednom místě, je prosincový Baltica Cup v Moskvě. 

Zbývající zápasy zlínského turnaje se uskuteční na zimním stadiónu Luďka Čajky, česká reprezentace začne své zápasy vždy od 17,30 hodin a bude je živě přenášet Česká televize. Národní tým se sejde ve Zlíně už v neděli 2. září a o dva dny později vyrazí do Polska, kde absolvuje přípravný duel s tamním výběrem.

Za vítězství v základní hrací době se udělují tři body, při nerozhodném stavu si soupeři rozdělí po bodu a utkání se bude ihned bez úpravy ledu prodlužovat o pět minut. Pokud jeden z týmů vstřelí v nastaveném čase gól, získá další bod a utkání končí. Jestliže se nerozhodne, budou následovat divácky atraktivní samostatné nájezdy. I zde se uplatní systém "náhlé smrti", kdy bude rozhodovat každá penalta.

Nejúspěšnější mužstvo celé série Euro Hockey Tour získá 120 tisíc švýcarských franků, druhý tým čtyřicet tisíc. Předprodej vstupenek na zápasy Poháru České pojišťovny v cenách v rozmezí od šedesáti do sto dvaceti korun bude zahájen 10. srpna přímo na zlínském stadionu a ve sběrnách Sazky. K dispozici budou i celodenní lístky na víkendová dvojutkání, jejichž cena se pohybuje od 80 do 160 korun.


Program turnaje:


čtvrtek 6. září:
17:30, Česko - Rusko
Finsko - Švédsko (v Helsinkách)

sobota 8. září:
13:30, Finsko - Rusko
17:30, Česko - Švédsko

neděle 9. září:
13:30, Rusko - Švédsko
17:30, Česko - Finsko

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze