Ruce mám volnější, proto si hraju s míčkem, říká zlínský Honejsek

VSTŘÍC NOVÉ SEZONĚ. Antonín Honejsek bude se spoluhráči obhajovat vítězství v základní části a stříbrnou medaili. | foto: ČTK

9 2013
Od nešťastného zranění ve druhém semifinále play-off a po operaci ramene to bylo jeho první utkání. A přestože se na přípravný zápas proti slovenské Skalici kvůli velkému vedru moc netěšil, nakonec si ho zlínský hokejový útočník Antonín Honejsek užil.

"V tom teple jsem se cítil unavený. Ale jak jsem vlezl na led, zlepšilo se to a hrálo se mi celkem dobře," povídal druhý nejlepší střelec vicemistrů z minulé sezony.

Zlín vs. Skalica 0:2

Branky a nahrávky: 15. Lažo (Kozák), 32. Obdržálek (Preisinger, Kozák). Rozhodčí: Škach, Šiška. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 550 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0. Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zámorský, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Buchta, Horák - Balaštík, Holík, Köhler - Honejsek, Popelka, Veselý - D. Jurík, Čech, Štumpf - Ondráček, Melenovský, P. Sedláček.

Šlo vidět, že vás to na ledě po delší přestávce hodně bavilo. Chyběl tomu jen gól, že?
Asi ano. Ale ruce mám volnější, proto si hraji před tréninky i po nich s míčkem. Musím to ještě vylepšit. I bruslení.

Dohnal jste už fyzičku?
Nemyslím si, že jsem na tom hůř než ostatní kluci. Necítím se vyloženě zavařený.

Rameno ještě šetříte?
Lhal bych, kdybych tvrdil, že první třetinu jsem si to neuvědomoval. Jen jednou mě do něho trefili, ale jinak jsem nad tím nepřemýšlel.

Překvapilo vás vysoké tempo zápasu?
V PSG aréně je malé kluziště, takže jsme věděli, že to bude rychlejší. Navíc Skalica je bruslařský tým. A mají trenéra Pepu Turka, který je v trénincích pěkně prožene.

Diváků bylo také hodně.
Je příjemné, když už teď nás přijdou lidé podpořit. O to více nás musí mrzet, že jsme prohráli, i když jsme měli hodně šancí.