Zlínští brankáři prožili zlý sen

10 2003
Praha - S bolestivou grimasou odkulhával z ledu Martin Altrichter, gólman hokejového Zlína. Natrhnul si úpon pravého třísla a zápas na Spartě pro něj skončil. Tohle utkání vůbec bylo pro strážce zlínské branky horší než noční můra. "Co mám na to říct? Musíme se z toho rychle oklepat," prohlásil naštvaný Altrichter.

Za stavu 3:0 pro domácí střídal Petr Tuček svého zkušenějšího kolegu poprvé. Altrichtra vyhnal z branky mladík Jakub Šindel, sám syn slavného brankáře. Po šestém gólu Sparty se vrátila zlínská jednička do branky, jenže vydržela jen minutu a půl.

"Libor Procházka vystřelil od modré, já to měl do protipohybu. Rychle jsem vykopnul beton a odneslo to tříslo," popisuje gólman.

Za asistence jednoho ze zlínských masérů odkulhal Altrichter do šatny. Alespoň se tak nemusel dívat na to, jak v brance trpí jeho kolega Petr Tuček.

Ten si po návratu do brankoviště hostů ještě nsáhl na puk a už ho musel po Srdínkově bombě k tyči vyndávat ze sítě.

Pro Zlín to  byl vůbec smolný zápas. Nezačal špatně, útočníci se tlačili před Břízu a ohrožovali sparťanskou branku častěji, než soupeř jejich gólmana. Jenže několik povedených brejků rozhodlo o výhře Sparty vlastně už během první třetiny.

"Bříza chytil spoustu našich šancí", pochválil soupeřova brankáře hostující trenér Ernest Bokroš. "A za stavu 3:0 už bylo na zvrat pozdě."

O smolných gólech hovoří i Altrichter: "Dostali jsme prakticky dva vlastňáky a za stavu 2:0 se to na Spartě už těžko otáčí. Takový tým si vyšší vedení vzít nenechá."

Přesto Sparta polevila, ale to už to bylo 10:1. Během dvou minut pak dostal Bříza tři góly, až se po Vlachově nahození, které mu srazil bruslí za záda Řezníček, musel rozčílit a párkrát vztekle třísknout hokejkou o led.

"Je to škoda, chytal skvěle," lituje gólmana Jakub Šindel. "Trenér nasadil v závěru do hry všechny mladíky, hned v sobotu hrajeme v Plzni a potřebujeme mít dost síl," vysvětlil.

Dohoromady dostali tři brankáři čtrnáct gólů. Bžíza čtyři, Tuček sedm a Altrichter tři. přesto byl asi ze všech brankářů nejsmutnější. "Kdy bude tříslo v pořádku, netuším," kroutil hlavou.