Zlínu se zranili tři obránci

Zlín - Tři opory zadních řad se v neděli vpodvečer zranily hokejistům Zlína. Výhra 3:2 nad Pardubicemi a postup na třetí místo v extralize byly vykoupeny velkou bolestí. Už předzápasové rozbruslení předčasně opustil Martin Hamrlík. Po šestnácti minutách hry jej po střetu s pardubickým Mrázkem následoval Pavel Zubíček. A se sebezapřením dokončil utkání Lubomír Vosátko.

Jaké jsou diagnózy? Zubíčka čeká odhadem dvouměsíční pauza, včera ráno se podrobil operaci prasklého ramenního pouzdra.

"Díval jsem se na video, ale je sporné, jestli to byl zákeřný faul. Spíš byl nešťastný," řekl trenér Ernest Bokroš.

Hamrlík čeká na výsledky odborného vyšetření. Nejproduktivnější zlínský obránce vynechá dnešní zápas se Znojmem i páteční duel v Kladně. Pak čeká extraligu jedenáctidenní přestávka.

"Až v úterý se dozvíme, co odhalila magnetická rezonance. Potíže s kolenem měl už předtím," upozornil Bokroš.

Vosátko dohrál utkání i se zlomeninou palce na noze. Proti Znojmu bude mít zraněné místo speciálně chráněné.

Aspoň u něj si mohl kouč Bokroš oddechnout. Přesto mu zůstává pouhých šest obránců.

Martin HAMRLÍK: Koleno si poranil při rozbruslení
Co dál? Čeká diagnózu, v týdnu nenastoupí

Pavel ZUBÍČEK: Po střetu s Mrázkem má operované ramenní pouzdro
Co dál? Dva měsíce bez hokeje

Lubomír VOSÁTKO: Puk mu zlomil palec na noze
Co dál? Nastoupí s krytem

"Dva zbývající zápasy odehrajeme s našimi beky a povoláme dva juniory. Nejspíš nastoupíme se třemi obrannými dvojicemi," poznamenal Ernest Bokroš.

"Pak bychom chtěli najít náhradu za Zubíčka. Zatím je to ale příliš čerstvé, jednání teprve začínají," dodal.

Do útoku se zlínský celek snaží přivést zpět Róberta Tomíka, který na konci minulého týdne po dvou měsících předčasně skončil ve švédském Malmö.

"Mluvil jsen s ním v neděli večer. Róbert nejdřív volí odchod do Ruska. Do jednání bychom vstoupili až v případě, že by mu Rusko nevyšlo," podotkl Bokroš.

Vosátko hrál i se zlomeným palcem

Z l í n –  Zachoval se jako pravý gladiátor. Ze zlínského hokejisty Lubomíra Vosátka se stal udatný hrdina, který překousl bolestivé zranění a pomáhá svým spolubojovníkům v tíživé situaci.

V závěrečné třetině nedělního utkání se postavil jedné ze střel Pardubic. Ostrý projektil jej trefil do nohy. Kdo ví, možná zabránil brance. "Brusle ten náraz nevydržela a schytal jsem to přímo do palce," popsal kritický moment devětadvacetiletý obránce.

Verdikt o dvou úlomcích na palci se dozvěděl až po vítězném utkání. I přes bolest ani nesundal brusli a pokračoval ve hře.

"Musel jsem. Když se nám sešla ta zranění a zbylo nás tak málo," pokrčil Vosátko rameny.

Proti Znojmu dnes na zlomený palec nasadí speciální kryt. Že by oslabil svůj tým a věnoval se léčení, ho ani nenapadlo. "Dva zbývající zápasy před pauzou musím překousnout."

Zranění se jej poslední dobou drží. V extralize stihl jen sedm utkání a po zápase v Plzni musel na operaci kolenního menisku. Následovala dvouměsíční přestávka.

A po dalších šesti zápasech jej v Litvínově soupeř nešetrně švihl hokejkou přes prsteníček. Vosátko překousl tříštivou zlomeninu a s dlahou z pryskyřice připravenou zubařem speciálně na míru pokračoval dál.

Teď se situace opakuje. "Ale snad jsem si už smůlu na dlouho vybral," věří.