Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


„Zlý muž“ dostal dva tresty do konce zápasu

20 2008
Jihlava - Přišel, viděl, zvítězil − ale nedohrál! Tak vypadalo pondělní vystoupení jihlavského obránce Petra Štracha v souboji prvoligového play-off. Čtyřiadvacetiletý hokejista v závěru základní části soutěže chyběl a na ledě se neobjevil ani v úvodních dvou duelech ve Vrchlabí. Důvod byl prostý: mononukleóza.

"Už jsem nevěřil, že bych si letos ještě zahrál. Jenže v pátek se mi ozvali trenéři, jestli bych nemohl přijít klukům pomoct. Sice jsem se cítil ještě zesláblý, ale taková nabídka se prostě neodmítá," prozradil Štrach.

Jeho přítomnost na ledě byla znát. I přes tréninkovou pauzu podal zodpovědný výkon a pomohl svému týmu k vysoké výhře 7:2. "Jsem nadšený, všichni makali na sto procent. Bojovali jsme jako tým," usmíval se spokojený bek.

Jenomže jeho euforie měla přeci jen drobný šrám. V závěru neudržel nervy na uzdě, pustil se do bitky s vrchlabským Gengelem a od hlavního sudího si za svoje boxerské vystoupení vysloužil dva pětiminutové tresty s vyloučením do konce utkání. Tedy celkem 50 minut!

"Alespoň jsme soupeřům ukázali, že se jich nebojíme," hlásil "zlý muž" jihlavské sestavy bojovně. Společně s ním muselo s předstihem do sprch ještě pět hráčů, včetně Gengela. Ti ale na rozdíl od Štracha nedostali automaticky stopku pro další duel.

"Hrozně mě to mrzí. Když už jsem se rozhodl, že budu riskovat a naskočím i přes nemoc, tak přijde tohle. Snad to kluci v úterý zvládnou a já si pak budu moct zahrát ještě ve čtvrtek," soukal ze sebe posmutněle.

Autoři:


Témata: bitka, Vrchlabí

Najdete na iDNES.czmobilní verze