Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Známá firma Cherry se opět pustil do Evropanů

28 2004
Toronto - Hokejový komentátor Don Cherry opět "řádil". Uznávaný kanadský expert, známý svými antipatiemi k většině evropských hráčů v NHL, je nepřímo označil za viníky vyřazení Philadelphie Tampou v semifinále Stanley Cupu. "Obranu složenou z Evropanů stačí párkrát zbít a víte, co se pak stane," horlil v rozhlasovém rozhovoru.

Don Cherry je známý svým tradicionalismem a obdivem k hráčům, kteří vyznávají kanadský styl hry plné kontaktů. Tentokrát se pustil do philadelphské obrany, složené výhradně z evropských hráčů.

"Nikdy jsem moc neuznával brankáře Roberta Esheho. Navíc když je jejich obrana kompletně evropská, stačí je párkrát zbít a víte, co se pak stane," zopakoval ve čtvrtečním rozhlasovém rozhovoru teorii, že hráči z Evropy špatně snášejí fyzickou hru.

V defenzivní vozbě Philadelphie skutečně nebyl jediný zámořský hráč a "Letci" podlehli ve finále Východní konference Tampě 3:4 na zápasy.

Kvůli svým výrokům se Cherry dostává do problémů. Naposledy rozbouřil vodu v lednu, když v debatě o nošení ochranných krytů v NHL prohlásil, že je používají stejně pouze "Evropané a Francouzi", čímž myslel frankofonní Kanaďany.

Vedení televizní stanice CBC, kde má bývalý trenér Bostonu Bruins svůj pravidelný pořad, se rozhodlo pouštět jeho komentáře do éteru se sedmisekundovým zpožděním, aby mohlo případné "nepatřičné a trestuhodné osobní názory" vystřihnout.

Sám Cherry podle agentury AP počítá s tím, že po skončení sezony s ním CBC
rozváže smlouvu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze