Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proti Kanadě hrál nejlépe Jágr, čtenářům se nelíbil výkon Erata

„DŽEGR“ V LAUFU. Jaromír Jágr zápas s Kanadou prožíval velmi emotivně, a i díky svému zápalu patřil k neužitečnějším hráčům utkání. | foto:  Michal Šula, MAFRA

5 2015
Je nejstarším členem kádru Vladimíra Růžičky, je vůbec nejstarším střelcem v dějinách hokejových šampionátů, přesto výkony 43letého útočníka Jaromíra Jágra oceňují čtenáři iDNES.cz jako nejlepší. Bylo tomu tak i po utkání s Kanadou (3:6), naopak nejhorší známku schytal forvard Martin Erat.

Necelých šest tisíc hodnotících čtenářů nebylo s výkonem reprezentantů příliš spokojeno. Svědčí o tom průměrná známka za všechny hokejisty 2,57, přičemž se hodnotilo jako ve škole: od jedničky do bídné pětky.

Fotogalerie

Česko - Kanada 3:6

Svižné utkání s Kanadou, kdy Češi zvládli dohnat dvoubrankovou ztrátu a především v prvních dvou třetinách drželi s favoritem krok, přineslo výbornou známku jen pro Jaromíra Jágra. Jeho čtenáři hodnotili průměrně 1,39.

Žádný jiný hráč tak dobré hodnocení neměl. Na „lepší dvojku“ pak dosáhli už jen dva útočníci, ústřední postavy čtvrtého útoku - mladík Dominik Simon a střelec vyrovnávací trefy na 2:2 Martin Zaťovič.

Výkon Martina Erata, jenž se přesunul z elitní do druhé formace a těsně před první sirénou snižoval na 1:2, ale čtenáře iDNES.cz nepřesvědčil. Útočník Phoenixu dostal nelichotivou známku 3,29, z celého mužstva vůbec nejhorší.

Známky hokejistů za utkání s Kanadou

Prohlédněte si, jak národní tým oznámkovali čtenáři iDNES.cz

Z obránců nejlépe dopadl Jakub Nakládal (2,28), nejhůře pak Jan Hejda (3,16). Gólman Ondřej Pavelec, který chytal na šampionátu poprvé od začátku, byl podle čtenářů průměrný, jeho výkon ohodnotili přesně na polovině rozpětí mezi „chvalitebný“ a „dobrý“, konkrétně 2,51.

A jak dopadl první útok? Kapitán Jakub Voráček dostal čtvrtou nejlepší známku (2,17), střelec posledního českého gólu Vladimír Sobotka odešel s o trochu horším hodnocením (2,31). Poslední článek první formace Roman Červenka byl podle hodnocení druhý nejhorší z celého týmu (3,26).

Takhle komentovali zápas s Kanadou čeští hokejisté:

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze