Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr a Simon hráli proti Švédům na jedničku, Krejčík u čtenářů propadl

A JE PO VŠEM. Český útočník Vladimír Sobotka neproměnuje rozhodující nájezd proti Jhonasu Enrothovi. Sobotka zkoušel najít skulinku mezi betony, trefil však pouze pravou nohu brankáře. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

2 2015
Ten nejmladší a ten nejstarší. Čtenáři iDNES.cz ocenili výkony 20letého benjamínka týmu Dominika Simona i o 23 let staršího Jaromíra Jágra, kteří se stali výraznými postavami utkání proti Švédsku. Nejhorší známku naopak schytal chybující bek Jakub Krejčík.

Čtenáři byli na hokejové reprezentanty poměrně přísní. Přes pohledné utkání plné branek, v němž se jim podařilo zvrátit nepříznivý průběh, odcházejí se společnou známkou 2,38, přičemž se hodnotilo jako ve škole. Od jedničky do bídné pětky.

Na jedničku se kromě Simona a Jágra předvedl ještě střelec pátého gólu Martin Zaťovič, s jedna minus prolezli úvodní zkouškou ještě Hertl, Voráček a Nakládal, nejlepší z obránců. Hned za nimi se umístil Roman Červenka, jenž v minulosti často končil ve známkování čtenářů mezi posledními. Letos se zdá, že začal lépe.

Známky hokejistů za utkání se Švédskem

Prohlédněte si, jak národní tým oznámkovali čtenáři iDNES.cz

Mezi těmi, kteří si budou muset známku vylepšit v dalších zápasech, skončili tři hokejisté. Obránce Jakub Krejčík (3,7), útočník Martin Erat (3,22) a brankář Alexander Salák (3,18). Nikdo jiný se pod průměrné hodnocení 3 nepropadl.

Zajímavostí je, že velmi pozitivní ohlas měli hokejisté, nad jejichž nominací se možná trochu pochybovalo. Simon, Zaťovič nebo obránce Michal Jordán.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze