Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté proti Norům obstáli. Pochvalu čtenářů má Salák, výtku Rolinek

CHYŤTE JARDU! Jaromír Jágr (vpravo) se snaží odpoutat od bránícího norského hokejisty Mathise Olimba. | foto: AP

19 2014
Důležitá bitva o čtvrtfinále se českým hokejistům povedla. Jak výsledkově, tak podle pocitu čtenářů iDNES.cz. Ti národnímu týmu za výkon proti Norsku udělili solidní dvojku. Pochvalu za perfektní práci si vysloužil brankář Salák, útočníci Kovář s Rolinkem naopak musejí přidat.

Čeští hokejisté nervózní zápas s Norskem zvládli. Těsný náskok 1:0 udrželi od první minuty až do konce. Čtenáři je za to v průměru ocenili známkou 2,10. Dosud druhým nejlepším hodnocení po těsné porážce s Kanadou (1,99) minulé pondělí.

Mezi reprezentanty nebyli velké rozdíly. Jediným mužem, který z kompaktního celku vyčníval, byl brankář Alexander Salák. Český gólman několika výtečnými zásahy nedovolil soupeři skórovat a udržel druhou nulu na turnaji. Odečteme-li hlasy recesistů, dostal by od čtenářů téměř čistou jedničku. Takto má známku 1,19.

Hodnocení národního týmu

Podívejte se, jak čtenáři iDNES.cz oznámkovali české hokejisty

"Šance jsme měli, ale gól jsme nedali a hokej se hraje na góly. Norsko šance také mělo, takže můžeme děkovat Sašovi Salákovi," řekl jediný střelec utkání Vladimír Sobotka. Pochvalu si však podle čtenářů zaslouží i on sám, dostal druhou nejlepší známku 1,42. V závěsu skončili Tomáš Hertl (1,66) a Roman Červenka (1,79).

Dlouhodobě nejhorší hodnocení schytává na iDNES.cz útočník Jan Kovář. Od duelu proti Kanadě, v němž útočnými fauly oslabil tým, balancuje na hraně trojky. Nyní má 2,74. Podobně nepříznivou známku (2,63) dostal i kapitán Tomáš Rolinek.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze