Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Znojemské hokejisty play-off bolí. Musíme taky rozdat nějaká těla

Momentka z utkání Znojma proti Linci. | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

13 2014
Moc dobře věděli, jaké zbraně na ně protivník vytasí. Přesto je dosud znojemští hokejisté nedokázali otupit. Ve čtvrtfinále EBEL s Lincem prošpikovaným kanadskými hráči zaostávají v sérii 1:2 hlavně proto, že si nevědí rady s důrazem protivníka.

"Mají silné hráče, kteří praktikují tvrdou hru. Musíme to prostě nějak vydržet a taky rozdat nějaká těla," oznamuje obránce Michael Kolarz. "Nemají takové dovednosti a tak šikovné hráče jako my. Takže se snaží využít toho, co umí."

A zatím se to Linci daří báječně. Ukázkový je především jeho tlak do branky, kam se hráči rakouského týmu stahují jako můry k zářící lampě. Ne nadarmo si po rozhodujícím zásahu úterního duelu forvard Orlů Zdeněk Blatný stěžoval:

"Přestali jsme na chviličku hrát, koukáme se, a najednou je to v naší brance. Taky bych někdy chtěl dát takový gól, ale jejich bek by mi urazil ruce."

Ti znojemští si naopak s chasníky v modročerných dresech poradit nedokážou. "Je to na nás obráncích a bránícím útočníkovi, abychom se do nich zapřeli. Ale je to těžké. Mají tam velké silné kluky, takže stojí hodně sil se s nimi přetlačovat," podotýká Kolarz. "Asi na to musíme jít chytřeji a postarat se o jejich hůl, aby s ní nemohli hrát."

Zatímco před klecí Orlů bývá těsno, soupeřův gólman Ouzas si dopřává mnohem většího komfortu. "Naši útočníci tam chodí, ale nemají to tak vžité. Kanaďani z jejich týmu aspoň přejedou před gólmanem a ve chvíli, kdy nevidí, bek střílí. My bychom taky měli udělat nějaký rozruch před bránou a být tam v pohybu. Když je hráč zapikaný u tyčky, tak je to na nic, protože gólman všechno vidí," sděluje Kolarz.

Jeho spoluhráče ovšem bolí nejen pobyt v "zakázaném" prostoru před brankami. Linečtí rozdávají rány všude, kde se jim zamane. "Věděli jsme, že tak budou hrát," říká Kolarz. "Je třeba si dávat pozor, mít hlavu neustále nahoře a být na to připraven."

Jenže to se snáz řekne, než udělá. "Ve světě se ví, že naši hráči nejsou tak odolní jako tihle Kanaďani a Američani, kteří souboje důrazně dohrávají. Když jdete třikrát na mantinel a třikrát dostanete ránu, tak počtvrté už máte samozřejmě trochu strach," líčí znojemský trenér Jiří Režnar. "Na tom se musí pracovat odmalička. Tihle hráči mají hru do těla zvládnutou, u nás se to neučí. Nahrazuje se to šikovností, ale těch, co umí správně použít tělo, je strašně málo."

A tak teď Orli musí trpět. Někdy jde totiž linecká tvrdost až za hranu, v úterý po ostrých faulech útočníci Podešva s Havlíkem nedohráli a jejich další start je nejistý. "Každému samozřejmě proběhne hlavou, že půjde spoluhráče pomstít, ale v těchto chvílích je třeba být chytrý. Nám to dvakrát nabídlo pětiminutovkou přesilovku, kde jsme je mohli ztrestat gólem," popisuje Kolarz. "Bohužel se nám to nepovedlo a o to víc to mrzí. Náš hráč musel zaplatit a k ničemu to nevedlo."

I takové bývá play-off. "Ale kluci to zažívají už třetí rok, tak by měli vědět, že se tady nehraje v rukavičkách," upozorňuje Blatný.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze