Znojemští hráči vzkřísili naději

28 2008
Znojmo - Naděje hokejistů Znojma ještě neumřela. Sice ji v posledních třech kolech pořádně podusili, ale včera proti Ústí nad Labem opět vzkřísili. Výhrou 5:2 drží stále reálnou možnost zahrát si extraligové play-off. Na desátý Třinec jim chybějí čtyři body. Kdyby včera neuspěli, mohli možná vidinu bojů o titul pomalu pustit z hlavy.

"Určitě výhra přišla v pravý čas. Kdybychom to nezvládli, mohli jsme se skoro loučit," dobře věděl domácí útočník Pavel Selingr.

Ten nasměroval Orly k úspěchu, když ve 40. minutě dal gól do šatny na 2:1. "To byla náhoda, odrazilo se to před bránu a já jsem do toho plácl," usmál se.

Znojmo včera předvádělo hru kontrastů. Ve chvílích, kdy vedlo, zamykalo hosty do obranného pásma a kombinacemi je přivádělo do úzkých. Když však Ústí srovnalo, celou druhou třetinu se domácí trápili.

"Nebyli jsme schopní si to nahrát. Ale když vedeme, tak si to hážeme a je pravda, že někdy málo střílíme," potvrdil Selingr.

Nakonec však se spoluhráči předčil Lvy v důrazu před bránou, odkud padly téměř všechny branky. "Tlačili jsme se víc do dorážek," potěšilo orlího asistenta Pavla Hynka.