Znojemští se konečně dočkali vítězství

17 2004
Znojmo - Herní krása nezhynula, Znojmo se tentokrát kombinačním hokejem dopracovalo k pátému vítězství v sezoně. Slovenský elegán Marek Uram a „polepšený“ kanonýr Martin Havlát dotáhli tým k výhře nad Vsetínem 6:3. „Po dlouhé době opět v kabině zavládne spokojenost, konečně jsme se dočkali,“ přiznal po zápase Uram.

Byl to právě on, kdo vzal na sebe hlavní zodpovědnost při záchraně svého trenéra. Pozice kouče Leoše Zajíce už před zápasem nebyla pevná, v případě další porážky mohlo vedení uvažovat o odvolání.

„Že bychom bojovali o trenéra? O tom se nebavíme. Hráli jsme za mančaft,“ řekl Uram.

I sám kouč si možná hlasitě oddychl. Jeho svěřenci ukázali svou sílu, především pak od 30. minuty už na ledě zářilo jediné mužstvo. „A stejně jsme spoustu šancí zahodili,“ věděl Zajíc.

„Ještěže jsme alespoň třetinu z nich proměnili, stačilo to na šest gólů.“

Trápil se hlavně Patrik Eliáš, vsetínský gólman Štefan Žigárdy ho přiváděl k šílenství. Tři nájezdy mu skvěle vychytal a navíc se k němu přidalo i štěstí. Ve třetí třetině stál Eliáš sám před prázdnou brankou, ovšem trefil jen tyč.

„Můžeme mu jen děkovat. Uchránil nás od velkého přídělu,“ uvedl trenér Vsetína Zdislav Tabara.

Přesto byl šestkrát pokořen. Nejvíce mu vařil Uram, jenž včera hýřil velkou aktivitou. Postupně se rozjížděl, když pak ve 32. minutě vstřelil čtvrtou, rozhodující branku, slavnostně vyskočil a nahlas si ulevil. „Snad to teď z nás spadlo a zvedneme se,“ přál si Uram.

Už v úterý bude jasněji. Znojmo čeká velká zkouška, utká se se Spartou. „Sparta? To nebude nic lehkého, ale vždycky je šance,“ připustil Uram.

Otázníkem zůstává, zda se do sestavy vrátí Marek Vorel, jenž včera kvůli bolestem zad chyběl. „Máme dost široký kádr, dá se nahradit,“ prohlásil kouč Zajíc.