Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Znojemští hokejisté chtějí zápas pod širým nebem. Na přechodu v Hatích

Fanoušci hokejového Znojma | foto: Anna Vavríková, MAFRA

3 2015
Hokejisté Znojma uvažují o zápasu pod širým nebem. Utkání ligy EBEL by se mělo konat do tří let u hraničního přechodu Hatě. Vedení klubu už začalo jednat s obchodníky, kteří zde působí, i s rakouským celkem Vídeň Capitals, jenž by měl být soupeřem Znojma.

„Vedení vídeňského klubu se této myšlence nebrání. Nyní jsme ve fázi kalkulací toho, kolik by to stálo. A také jednáme se sponzory. A není to nereálná částka,“ uvedl na klubovém webu prezident Orlů Pavel Ohera.

Původně plánovali hokejisté Znojma odehrát utkání přímo ve městě na fotbalovém stadionu, kde je veškeré zázemí. Kapacita hlediště pro 2 599 lidí by však byla na takový zápas po nákladné rekonstrukci nedostatečná.

„Dodatečné náklady na vytvoření infrastruktury se ukázaly vyšší než výstavba celého areálu na zelené louce na Hatích. Taková událost by nám každopádně velmi pomohla v propagaci Znojma, širokého regionu, ale i našeho klubu a ligy EBEL,“ řekl Ohera.

Znojmo má za sebou čtyři sezony v mezinárodní lize EBEL, v níž se utkává s týmy z Rakouska, Slovinska, Itálie a Maďarska.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze