Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Loni slabina, letos trumf. Znojemští hokejisté vynikají v nájezdech

Znojemský útočník Roman Tomas. | foto: www.hcorli.cz

26 2015
Kdyby to skutečně byla jen loterie, jak se s oblibou říkává, mohli by se znojemští hokejisté považovat za děti štěstěny. V EBEL úspěšně zvládli čtyři nájezdové rozstřely v řadě. „V play-off se to může hodit,“ tuší slovenský útočník Roman Tomas.

Zatímco loni v této disciplíně uspěli Orli jen jednou z pěti případů, letos se mohou v nájezdech pyšnit pozitivní bilancí 6:3. „Máme tu trochu jiné hráče, hlavně šikovné praváky, kteří si s tím umí poradit. A také je v tom asi trošička štěstí,“ vysvětluje trenér Jiří Režnar.

„Kluci, kteří na to chodí, se cítí dobře a věří si. Ani se tomu nijak pečlivě nevěnujeme, nájezdy cvičíme jen po tréninku,“ přibližuje Tomas.

Ten patří mezi „vyvolené“, v této sezoně už rozhodl dva rozstřely. „Mám jedno, dvě zakončení, která praktikuju. Když se rozjíždím s pukem, řeknu si, co budu dělat,“ popisuje nejlepší znojemský střelec. „Někdy dám, někdy nedám. Naštěstí je nás víc, a když nepromění jeden, uspěje druhý.“

V uplynulých dnech padla role hrdiny na Ondřeje Šedivého, který rozhodl v neděli ve Villachu i v úterý doma proti Vídni. V Rakousku se vyrovnal i s nepřátelskou atmosférou, kterou diváci rozpoutali po přehmatu sudích – úspěšný nájezd Villachu neuznali, protože v nastavené sérii zapomněli prohodit pořadí střelců. V úterním derby útočník Orlů uspěl po výpadu ze strany. „Jel jsem hodně zeširoka. Mám to radši, gólman pak musí udělat nějaký pohyb,“ uvedl na klubovém webu.

Kredit za poslední dva úspěchy však náleží především brankářům. Patrik Nechvátal ani Chris Holt nedovolili soupeřovým nájezdníkům skórovat. „Máme velmi kvalitní dvojku, což je pro play-off velká výhoda,“ těší Tomase. „Oba se točí a chytají skvěle. Říká se, že brankáři tvoří 80 procent úspěchu, a já si myslím, že je to pravda.“

Dalším předpokladem je pevná defenziva, a i v tomto ohledu se Znojemští polepšili. V nadstavbové části, v níž po pěti výhrách v řadě drží 3. pozici, mnohem poctivěji brání. „V play-off nejde o jednotlivce, ale o tým, tomu se musí všichni podřídit,“ sděluje Režnar. „Museli jsme si zvyknout, ale jsme jeden tým. Play-off je o obraně a je třeba na ni myslet,“ doplňuje Tomas.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze