Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránci vpřed, útočníci zpět. Povely zabraly a Znojmo má klid

Momentka ze zápasu Znojmo - Vídeň | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

27 2015
Se svým prvním letošním gólem dlouho otálel, nakonec jej však vytasil v ideální chvíli. Aleš Sova zajistil trefou v 52. minutě hokejovým Znojemským orlům nedělní výhru ve Štýrském Hradci.

„Každý gól potěší, a vítězný obzvlášť,“ okomentoval znojemský obránce zásah, na který čekal 25 utkání. Vděčil za něj správnému čichu, jako bek se totiž nebál při přečíslení sjet až k soupeřově kleci. „Ondra Šedivý mi to hodil a já jsem to dával do prázdné brány.“

Přesně tak si znojemský kouč práci svých zadáků představuje. „Chceme, aby byli nápomocni útoku, a když to jde, vyráželi dopředu ve čtyřech. Je to samozřejmě i o čtení hry. Je dobře, že si tam Aleš takhle najel a nevyčkával na modré čáře,“ popisuje Jiří Režnar.

Fotogalerie

Nedělní úspěch 5:3 navázal na páteční výhru 5:2 v Lublani, po které se Orlům znatelně ulevilo. Definitivně si totiž zajistili umístění v první šestce základní části EBEL, a tím pádem také účast v play-off.

„Také jste slyšeli, jak to z nás spadlo?“ vtipkuje Režnar. „Domů jsme přijeli až ráno, takže žádná oslava neproběhla,“ podotýká Sova. „Ale jsme rádi, že se to povedlo, protože to byl náš hlavní cíl. Pomůže nám to lépe se připravit na play-off a také si psychicky odpočineme, protože na nás byl nějaký tlak.“

Pro Znojmo nyní nastává čas testování, už v Grazu dostali příležitost mladíci. „Neznamená to, že nechceme body, ale pro mladé přišel čas dokázat, že jsou plnohodnotnými členy týmu. Kdyby nám vypadly opory, musí být připraveni je zaskočit. Budou sbírat zkušenosti, aby je mohli zúročit,“ vysvětluje Režnar.

Jeho tým se rovněž zbavil vleklého strašáka. Dva víkendové triumfy přeťaly osmizápasovou venkovní šňůru porážek. „Ani zápasy předtím jsme nehráli špatně, ale vždycky se někde stala chyba nebo nás potkal nešťastný moment, a utkání nám uteklo. Ale naštěstí jsme vyhrávali doma, takže body jsme sbírali pořád. A teď máme jistou šestku, takže už je to zapomenuto,“ sděluje Sova.

Za nedávným vzepětím Orlů, kteří vyhráli čtyřikrát po sobě, stojí především důslednější práce dozadu. „Máme tým vyladěný spíš do ofenzivy a někdy při napadání zapomínáme, že jeden útočník musí také pomoct vzadu. Proto nám soupeři ujížděli do přečíslení. Začali jsme na to víc dbát a hned se to projevilo,“ pochvaluje si Režnar.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze