Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Už nejsou hračičky. Znojemští hokejisté se radují z postupu

Radost znojemských hokejistů | foto: Marie Stránská, MAFRA

10 2016
Fórky, úsměvy, žádný stres. Takhle veselo v autobuse znojemských hokejistů už dlouho nebylo. „Až nad ránem, když se začalo projevovat vyčerpání, zavelel Peter Pucher, že se jde spát,“ usmívá se útočník Jan Lattner.

A Orlům se muselo usínat hodně sladce. V úterý pozdě večer zakončili výhrou 5:2 v rakouském Dornbirnu famózní čtvrtfinálový obrat. Sérii ovládli 4:2 na zápasy a v neděli se Znojmo může v mezinárodní EBEL chystat na první semifinálovou partii.

„Tři roky jsme tu něco budovali a konečně se to zúročilo,“ jásal na klubovém webu kouč Jiří Režnar.

Orli měli o důvod víc v úvodním kole play-off uspět.

Mezi čtyři nejlepší celky soutěže totiž nenakoukli přesně deset let. „I o tom jsme se bavili v autobuse,“ pokyvuje 26letý Lattner.

Znojmo, které na jaře 2006 vyválčilo extraligový bronz, poté začal děsit čtvrtfinálový strašák. Do semifinále se mu nepovedlo probojovat ani ve dvou prvoligových sezonách na jaře 2010 a 2011. A čtvrtfinálovou kletbu si přenesli Orli i do mezinárodní ligy.

Čtyřikrát zkrachovaly znojemské naděje i v první kole play-off v EBEL. „Vůbec jsme se o tom nechtěli bavit a nic jsme si nechtěli připouštět,“ podotýká znojemský odchovanec Lattner, jenž sám zažil šest čtvrtfinálových krachů.

Daleko neměl ani k sedmému neúspěchu, Dornbirn v sérii vedl už 2:0. „Dokázali jsme ale změnit styl. Už jsme nebyli hračičky, hráli jsme jednoduše, puky vraceli pořád do pásma, snažili jsme se hrát víc tvrdě. Větší agresivita, důraznější napadání a větší chuť postoupit, to nám předchozí roky chybělo,“ myslí si Lattner.

Společně s parťáky se přizpůsobil hře, kterou v EBEL diktují tvrďáci ze zámoří. „Lidé nás po základní části chválili, že hrajeme pohledně. Ale teď jsme se dokázali přizpůsobit kanadskému hokeji.“

I proto teď Orli vyhlíží semifinále. „První krok jsme konečně udělali, teď chceme udělat další,“ velí Lattner. Znojemským soupeřem bude Linec, anebo Klagenfurt, pokud přetlačí v páteční sedmé partii Salcburk. A Lattner ví, jak před nedělí využít volný čas. Důraznému útočníkovi se narodil po prvním čtvrtfinálovém duelu syn.

„Se snoubenkou jsme se domluvili, že to musí vydržet a do porodnice pojedeme po zápase,“ usměje se novopečený otec, jehož přírůstek do rodiny povzbudil i na ledě. „V úterý v kabině jsem si na chvíli sedl a všechno mi procházelo hlavou. Narodil se mi syn, k tomu jsme postoupili. Jedna z nejkrásnějších chvil v životě.“

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze