Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Legenda náhradníkem? Znojemský útočník Pucher se vzepřel výkonem

Peter Pucher | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

30 2016
Nejdřív se prosadil pohotovou dorážkou, poté vykoumal bravurní gólový pas na spoluhráče Čípa. Hokejový nezmar Peter Pucher byl ve středu zase jednou hlavní postavou znojemského vítězství. Předchozí věta by se dala naroubovat na nespočet partií, v nichž slovenský bohatýr ve své kariéře zazářil. Tato však byla ojedinělá.

Pucher totiž proti maďarskému Fehérváru zabodoval jako navrátilec do sestavy, z níž vypadl ne kvůli zranění, ale protože se do ní trenérům nevešel. Jako by jim následně chtěl předvést, že se mýlili.

„Mám už nějaký věk, všichni mě znají a všichni vědí, jak hraju, takže v tom to nebylo,“ opáčil 42letý útočník. „Ale samozřejmě jsem byl strašně rád, že se zápas takto vydařil. Soupeř přijel takticky dobře připravený a hrál zodpovědně, takže se hodně těžko prosazovalo. Byli jsme šťastní za tři ubojované body. Moje pětka navíc dala rozhodující góly, což mě potěšilo ještě víc,“ komentoval domácí výhru 3:2.

Pucher předtím vynechal dva duely, což by u jiného jména nejspíš zapadlo. Technik v bílých rukavicích však není kdekdo, znojemský hokej nejspíš nemá větší legendu. Proto jeho „vyšoupnutí“ z nominace udivilo. „Zůstává Orlem, ovšem v současné době je v silné konkurenci centrů, a nedostává proto tolik prostoru,“ vysvětloval na klubovém webu manažer Rostislav Dočekal. „Sezona bude však dlouhá a náročná. Je to pro nás stále platný hráč a jsme si jisti, že se jeho zkušenosti ještě zúročí,“ dodal.

Peter Pucher v dresu Znojma v utkání proti Linci.

Svůj pověstný um zúročil Pucher hned při nejbližší příležitosti. Ke své zápasové absenci se však vyjadřovat nechtěl, přestože jinak vyniká vstřícností. „Další otázka,“ odvětil s úsměvem.

Těžko říct, zda k jeho povedenému středečnímu vystoupení přispěla i zmíněná pauza. „Neměl jsem v nohách tolik zápasů, takže to možná bylo vidět. Ale to musí hodnotit někdo, kdo vidí z vrchu i pohyb ostatních hráčů. Já myslím, že jsme bojovali a hráli dobře všichni,“ poznamenal Pucher, který v letošní EBEL nasbíral 7 bodů (3+4). Pouze tři Orli jich získali víc.

Znojmo se každopádně po bídném startu sezony rozjelo. Před čtvrtečním nezdarem 0:3 v Salcburku vyhrálo osm z devíti utkání. „Nejsme první ani poslední mužstvo, které hrálo evropskou soutěž a poté mělo na začátku sezony problémy,“ připomněl Pucher extrémně nabitý letní program.

„Nemáme tak široký kádr, abychom mohli měnit sestavu, jak se nám zachce, takže začátek byl komplikovaný. Teď se ale dostáváme do běžných kolejí. Přišlo navíc hodně nových hráčů a chvíli trvá, než se najde složení, které může dlouhodobě fungovat. Teď už asi trenéři mají svou představu a poslední výsledky ukázaly, že forma stoupá.“

V neděli od 17.30 mohou Orli svou fazonu prokázat doma proti Klagenfurtu. A Pucher u toho nejspíš nebude chybět.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze