Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Znojmo touží po další hale a akademii pro mladé hráče

Střídačka hokejového Znojma | foto: MAFRA

24 2014
Nejen na svou čtvrtou sezonu v mezinárodní EBEL střádají plány hokejoví Orli. Kromě postavení silného týmu chtějí rovněž vylepšit své zázemí. „Rádi bychom vedle stávajícího stadionu vybudovali menší tréninkovou halu. Vytvořil by se tak větší prostor pro tréninky,“ sděluje manažer znojemského klubu Petr Veselý s tím, že nová stavba by měla sloužit především mladým hokejistům.

„Časový harmonogram by se mohl upravit tak, aby děti nemusely trénovat brzy ráno, nebo naopak pozdě odpoledne. Halu by také mohly využívat děti ze škol a školek,“ objasňuje Veselý.

Dalším cílem Orlů je zřízení mládežnické akademie. „Ve spolupráci s rakouským svazem bychom chtěli založit hokejovou akademii pro mládež. Jedná se o ekonomický i společenský projekt, který by mohl pomoci celému regionu. Chceme díky tomu dostat znojemský hokej i prostřednictvím mládeže trochu dále,“ objasňuje Veselý.

Znojemská radnice o plánech hokejového klubu ví, oficiální jednání na toto téma se však zatím nekonalo. „O plánu vybudovat novou halu víme jen z neoficiálních jednání s vedením klubu. Plocha, kam by chtěl klub novou halu umístit, je však nyní využívána jako parkoviště. Bylo by nutné citlivou otázku parkování vyřešit,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

„O plánech na hokejovou akademii jsme se zástupci klubu jednali také pouze v obecné rovině. Samozřejmě podporu mládežnického sportu vítáme, nicméně by se musely vyjednat konkrétní obrysy, jak by akademie fungovala.“ Rušno je nyní i ve stánku, v němž Orli hrají své ligové zápasy. V loňském roce se měnilo nouzové osvětlení, instalovalo se nové ozvučení, opravovala se střecha a schodiště.

Město Znojmo do oprav investovalo přibližně tři miliony korun a na rekonstrukci se navazuje i letos. Instaluje se nové LED osvětlení za bezmála tři miliony, další necelé dva miliony jdou na nové mantinely. Plánuje se také pořízení nové rolby.

A odkud by měly jít peníze na novou halu? „V současné chvíli je tato otázka trošku předčasná, ale vzhledem k zaměření projektu se ho budeme snažit financovat prostřednictvím českých nebo evropských dotačních prostředků,“ říká Veselý.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze