Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Znovu nás čeká úporná obrana, tuší hokejisté

6 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Hokejisty čeká náročný úkol. Včera dokázali srdnatým výkonem poprvé v sezoně zdolat Rusko a dnes se musí znovu soustředit na mužstvo, jenž nepatří mezi elitní a právě taková dokázala obhájce titulu v základní skupině hodně otrávit: na řadě je Itálie. "Určitě budou hrát podobně jako Německo nebo Švýcarsko. Půjde znovu o obrany," předvídá útočník Radek Dvořák. Reprezentatni do toho jdou naplno, dopředu je žene vidina dobrého umístění v osmifinále a výhodná pozice pro čtvrtfinále. "Musíme vyhrát. Jinak je vítězství nad Ruskem k ničemu," říká gólman Milan Hnilička.Zde si přečtěte: rozhovor s Martinem Ručinským a profil italského týmu

Není jasné, zda nastoupí Martin Ručinský, jehož v sobotu srazil k zemi ruský obránce Vitalij Višněvskij. Skvělý bruslař z Montreal Canadiens sice dneska dopoledne lehce trénoval, přesto ho stále pobolívá hlava. "Jestli nastoupí se rozhodneme až těsně před zápasem, podle toho, jak se bude cítit," říká lékař výpravy Zdeněk Ziegelbauer. "Potvrdila se pohmožděnina krční páteře, dostal navíc velkou ránu na levou tvář."

O Itálii toho hráči moc neví, spíše vtipkují. "Já znám pouze jejich fotbal," usmívá se statný bek Pavel Kubina. "Také toho moc neznám. Ale asi budou hrát znovu úporně defenzivně," dodává Dvořák. "My musíme hlavně dobře proměňovat šance." Tým protivníka se již několik let nemění, třeba poslení měření sil v loňském šampionátu v Petrohradu pamatuje hned patnáct Italů. "Mají velmi zkušené hráče, kteří působí v kvalitních evropských soutěží," tvrdí kouč Josef Augusta.

Italové hrají velmi tvrdě, toho si hokejisté všimli už v Petrohradu. Zvláště hrubě si počínali v souboji se Slovenskem, kdy surovým zákrokem hokejkou "zlikvidovali" Ronalda Petrovického. Ten si těžce poranil vnější genitálie a musel na složitou operaci. Podobné patálie měl i Lubomír Sekeráš. "Asi do nás půjdou tvrdě, budou k nám aktivně přistupovat," uvědomuje si Dvořák. 

Do branky se znovu postaví Milan Hnilička, výběr nastoupí znovu se třemi obrannými dvojicemi a čtyřmi útoky. Nejistý je start pouze Martina Ručinského. "Jinak nemáme žádný důvod měnit sestavu," vysvětluje Augusta. Utkání začíná ve 20 hodin a můžete ho sledovat v on-line reportáži na stránkách iDNES.

Pravděpodobná sestava:
Hnilička - Kubina, Špaček, Kuba, Kaberle, Pilař, Martínek - Dvořák, Reichel, Ručinský (?) - Výborný, Dopita, Tomajko - Moravec, Patera, Procházka - Ujčík, Čajánek, Vlasák

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Ředitel výroby

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 80 000 - 100 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze