Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zpráva komise KHL: Lékaři za smrt Čerepanova nemohou

Alexej Čerepanov v dresu ruské reprezentace na juniorském mistrovství světa v Pardubicích v lednu 2007. | foto: Profimedia.cz

15 2008
Speciální komise Kontinentální hokejové ligy zveřejnila první předběžné výsledky vyšetřování náhlé smrti devatenáctiletého hokejového útočníka Alexeje Čerepanova z Omsku. Podle komise KHL se lékaři po hráčově kolapsu nedopustili žádné chyby a udělali vše pro to, aby talentovanému mladíkovi zachránili život.

"Jednali profesionálně a udělali vše, co mohli. Absence speciálního lékařského vybavení v hale nebyla příčinou smrti tohoto hokejisty," uvedl viceprezident soutěže Vladimir Šalajev.

"To však neznamená, že očekávaná obvinění budou zrušena, nebo že s těmito lidmi nebude vedeno žádné disciplinární řízení," dodal.

Šalajev narážel na fakt, že v aréně v Mytišči nebyl v osudný 13. říjen k dispozici defibrilátor, který v obdobné situaci zachránil život detroitskému obránci Jiřímu Fischerovi. V době Čerepanovova kolapsu navíc nebyla v blízkosti stadionu ani sanitka.

Velký talent světového hokeje Čerepanov zkolaboval v závěru zápasu KHL na střídačce a zemřel. Vyšetřování prokázalo, že mladý spoluhráč Jaromíra Jágra trpěl srdeční vadou, kterou do té doby lékaři neodhalili.

Během nedávné reprezentační přestávky proto vedení KHL nechalo znovu vyšetřit 67 hráčů mladších dvaceti let, z nichž pět mělo skutečně potíže se srdcem.

"Jeden nebo dva z těchto mladých hokejistů mají vážné zdravotní problémy a měli by přehodnotit svou budoucí kariéru," uvedl Šalajev. Další výsledky speciální skupina podle jeho pátečního vyjádření zveřejní až po ukončení vyšetřování.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze