Krejčí ozdobil svůj 400. start v NHL asistencí a vítězným nájezdem

David Krejčí z Bostonu právě vstřelil rozhodující nájezd proti Ottawě, fanoušci ho za to oslavují. | foto: Reuters

12 2013
První hvězdou pondělního zápasu hokejové NHL mezi Ottawou a Bostonem byl zvolen český útočník David Krejčí. V řádné hrací době se asistencí podílel na vyrovnání na 2:2 a v následných nájezdech pak rozhodl o vítězství hostujících Bruins.

Krejčí se v NHL bodově prosadil už ve čtvrtém utkání za sebou. Po dvou přihrávkách proti Washingtonu, brance proti Torontu a asistenci ze souboje s Philadelphií si připsal jednu přihrávku i na ledě Ottawy a navrch přidal ještě vítězný samostatný nájezd.

Češi v NHL

1. Jakub Voráček (PHI) 27 z. (12+17) - 29b.
2. Patrik Eliáš (NJD) 26 z. (8+17) - 25b.
3. Jiří Tlustý (CAR) 24 z. (13+8) - 21b.
4. David Krejčí (BOS) 23 z. (6+14) - 20b.
5. T. Plekanec (MTL) 26 z. (11+7) - 18b.
6. Jaromír Jágr (DAL) 23 z. (10+8) - 18b.
7. T. Fleischmann (FLA) 26 z. (5+12) - 17b.
8. Jiří Hudler (CGY) 21 z. (4+12) - 16b.
9. Václav Prospal (CBJ) 26 z. (9+5) - 14b.
10. Aleš Hemský (EDM) 24 z. (8+6) - 14b.

Domácí Senators, v sestavě opět bez Milana Michálka odpočívajícího se zraněným kolenem, rychle vedli 2:0.

V 1. minutě skóroval Guillaume Latendresse a v 8. minutě zvyšoval Kyle Turris. Těsně před prvním odchodem do kabin ale snižoval skóre bitkař Shawn Thornton a vyrovnání na 2:2 se zrodilo v 29. minutě, kdy Krejčí vysunul do brejku Daniela Paileho.

Na další gólové situace si diváci museli počkat až do penaltového rozstřelu, v jehož úvodních třech kolech uspěli dva exekutoři - domácí Turris a bostonský Patrice Bergeron.

Rozhodnutí tedy přinesla až čtvrtá dvojice. Lotyš v dresu Ottawy Kaspars Daugavinš se prezentoval netradičním zakončením poté, co si puk vedl pouze špičkou hole. Tuukka Rask však jeho otočku v brankovišti zneškodnil vytyčeným betonem a Krejčí se záhy na to neomylně trefil.

Boston tak slavil již třetí výhru v řadě a český reprezentant si ozdobil svůj jubilejní 400. start v NHL (všechny absolvoval za Bruins). Jubilea dosáhl i kapitán Zdeno Chára, pro něhož to byl pro změnu 500. start za Boston.

Na klíčové momenty zápasu, včetně netradičního nájezdu Daugavinše, se můžete podívat zde:

Los Angeles opakovaně potvrdilo formu proti Calgary

Podruhé za poslední tři dny se střetli hokejisté Los Angeles a Calgary. V obou případech výhru slavili obhájci Stanley Cupu, když po sobotním triumfu 6:2 uspěli i v pondělí výsledkem 3:1.

Hlavním strůjcem posledního úspěchu Kings byl kapitán mužstva Dustin Brown, autor dvou branek. Gólman Jonathan Quick zneškodnil 23 z 24 střel Calgary, v jehož dresu dostal český centr Roman Červenka tentokrát důvěru pouze v deseti střídáních (8 minut a 58 vteřin čistého hracího času poté, co v předchozích dvou duelech odehrál 14:39 a 17:54).

Anže Kopitar (uprostřed) z Los Angeles v sevření hráčů Calgary. Zleva jej

Anže Kopitar (uprostřed) z Los Angeles v sevření hráčů Calgary. Zleva jej atakuje Blake Comeau, zprava Roman Červenka.

Výsledky:

Ottawa Senators – Boston Bruins 2:3SN (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
1. Latendresse (Gončar, Phillips), 8. Turris (Phillips) – 20. Thornton (Chára), 29. Paille (Krejčí, McQuiad), rozh. sam. nájezd Krejčí. Střely na branku: 32:35. Diváci: 20 256.

Los Angeles Kings – Calgary Flames 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
6. Brown (Vojnov, Muzzin), 10. Stoll (Muzzin), 60. Brown – 55. Bäcklund (Tanguay). Střely na branku: 22:24. Diváci: 18 118.