Voráček s Eliášem bodovali ve vzájemném duelu, Plekanec bral asistenci

Patrik Eliáš z New Jersey se raduje z gólu proti Philadelphii. | foto: Profimedia.cz

14 2013
Lídři produktivity Čechů v hokejové NHL si ve středečním vzájemném souboji připsali shodně po dvou bodech. Jak Patrik Eliáš, jehož New Jersey zvítězilo 5:2, tak hostující Jakub Voráček si do statistik zapsali gól a přihrávku. V dresu Devils si jednu asistenci připsal i bek Marek Židlický a stejnou bilanci měl rovněž Tomáš Plekanec. Útočník Montrealu tak přispěl k výhře 4:3 po nájezdech nad Ottawou.

Po středečních dvoubodových (1+1) přídělech je Voráček s aktuálním ziskem 31 bodů (13+18) pátým mužem celkového bodování NHL a Eliášovi s 27 zápisy (9+18) patří pro změnu čtrnáctá pozice.

Češi v NHL

1. Jakub Voráček (PHI) 28 z. (13+18) - 31b.
2. Patrik Eliáš (NJD) 27 z. (9+18) - 27b.
3. Jiří Tlustý (CAR) 25 z. (13+8) - 21b.
4. David Krejčí (BOS) 24 z. (6+14) - 20b.
5. T. Plekanec (MTL) 27 z. (11+8) - 19b.
6. Jaromír Jágr (DAL) 24 z. (10+8) - 18b.
7. T. Fleischmann (FLA) 27 z. (5+12) - 17b.
8. Aleš Hemský (EDM) 25 z. (8+8) - 16b.
9. Jiří Hudler (CGY) 22 z. (4+12) - 16b.
10. Václav Prospal (CBJ) 27 z. (9+6) - 15b.

Výhru ale na ledě arény Prudential Center mohl slavit pouze druhý jmenovaný útočník, jenž se poprvé prosadil pohotovou dorážkou už ve 3. minutě. V čase 9:45 se však o srovnání postaral využitou přesilovkou hostující Voráček.

V představení českých forvardů pokračoval Eliáš, jenž asistencí přispěl k navrácení vedení na stranu domácích. Devils pak následně zásluhou Ilji Kovalčuka, Andreje Loktěnova a druhé trefy v zápase z hole Adama Henriquea odskočili dokonce do vedení 5:1. V 57. minutě tak Flyers pouze kosmeticky upravili finální stav, když po asistenci Voráčka skóroval ještě Scott Hartnell.

New Jersey porazilo Philadelphii i ve třetím letošním souboji a figuruje na 7. příčce Východní konference, kdežto Flyers jsou naopak na 10. příčce až třetím mužstvem pod čarou postupu do play-off.

Plekanec slavil s Montrealem další výhru

Hokejisté slavného kanadského celku si ve středu po úspěchu 4:3 po nájezdech nad Ottawou připsali již čtvrtou výhru v řadě. Montreal, jenž po předchozích třech venkovních triumfech nezaváhal ani na domácím ledě, tak s celkovými 40 body kraluje Východní konferenci.

Canadiens byli blíže dvoubodovému zisku i v řádné hrací době poté, co nad Senators průběžně vedli 1:0 a 3:1. Přesilovkovými góly k tomu přispěli Brendan Gallagher a P. K. Subban, jemuž mimo jiné asistoval i Tomáš Plekanec.

Ottawa, hrající bez zraněného Milana Michálka, si vynutila prodloužení zásluhou gólů kapitána Daniela Alfredssona, jenž se prosadil pouhé dvě vteřiny před druhým odchodem do kabin, a Patricka Wierciocha. Ten skóroval pro změnu těsně po startu třetí třetiny.

Na skóre 3:3 pak nic nezměnilo ani nastavení a ke slovu se dostaly nájezdy. Hostujícího brankáře Robina Lehnera v nich překonali útočníci Galchenyuk a Lars Eller, přičemž na montrealskou jedničku Carey Price vyzrál pouze Jakob Silfverberg. Znova jen z pozice nehrajícího náhradníka utkání sledoval bek Canadiens Tomáš Kaberle.

Červenka jako náhradník sledoval výhru Calgary nad Detroitem

Po třech venkovních porážkách v řadě se Calgary nadechlo k lepšímu výkonu a před vlastními fanoušky výsledkem 5:2 vybojovalo dva body proti Detroitu. Poslední celek Západní konference tak navázal na zvedající se Columbus, jenž v předchozích dnech dokázal favorizované Red Wings porazit dokonce dvakrát za sebou (výhry Blue Jackets 3:0 a 3:2 SN).

Flames, do jejichž sestavy se tentokrát nevešel český centr Roman Červenka, si navíc středečním triumfem připsali již pátou domácí výhru za sebou. Proti Detroitu rozhodli až v závěrečné třetině, kdy remízu 2:2 uťaly góly Lee Stempniaka, Curtise Glencrosse a Blakea Comeaua. První hvězdou střetnutí byl vyhlášen brankář vítězů Miikka Kiprusoff, autor 36 úspěšných zákroků.

Výsledky zápasů NHL:

Montreal - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
8. a rozhodující sam. nájezd Eller, 27. Gallagher, 38. Subban (Plekanec) - 11. Zibanejad, 40. Alfredsson, 42. Wiercioch. Střely na branku: 45:32. Diváci: 21 273.

Calgary - Detroit 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
6. Tanguay, 10. Bouwmeester, 46. Stempniak, 50. Glencross, 51. Comeau - 4. Kronwall, 37. Filppula. Střely na branku: 22:38. Diváci: 19 289.

New Jersey - Philadelphia 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
11. a 42. Henrique (na první Eliáš), 3. Eliáš, 18. Kovalčuk, 27. Loktionov - 10. Voráček, 57. Hartnell (Voráček). Střely na branku: 32:25.