Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zranění si vynutila změny na soupisce

3 2001
Další dvě změny v nominaci na Švédské hokejové hry byli dnes nuceni učinit čeští trenéři. Nemocného sparťanského útočníka Jaroslava Hlinku, který je v nemocnici se zánětem měkkých tkání v obličeji, nahradí vsetínský Jan Tomajko a zlínského obránce Tomáše Žižku, jenž se zranil v pátečním valašském derby se Vsetínem, zastoupí Angel Nikolov z Litvínova. Hlinka bude ještě tři až čtyři dny dostávat antibiotika. "Proto jsme po dohodě s ním i s lékaři rozhodli, že ho necháme doléčit. Žižka má zlomený nárt po zásahu pukem a byl dnes operován," vysvětlil důvody nucených výměn asistent kouče národního týmu Vladimír Martinec.

enerální manažer Zlína Bohumil Kožela ČTK informaci o zlomenině nártních kůstek potvrdil; podle něj nelze po operaci s Žižkou počítat minimálně tři týdny.

Od 25. ledna, kdy bylo v Pardubicích složení českého kádru pro Švédské hry oznámeno, došlo již ke čtyřem změnám. Jako první se kvůli operaci třísel omluvil obránce Jiří Vykoukal z Espoo a talentovaného Václava Nedorosta z Českých Budějovic vyřadilo vykloubené rameno. Vykoukala nahradil zlínský Jiří Marušák, za Nedorosta byl povolán Martin Paroulek ze Vsetína.

Švédské hry odstartují úřadující mistři světa v úterý 6. února v 16:30 v Pardubicích utkáním s Ruskem. Hned po zápase se mužstvo přesune do Stockholmu, kde ho čekají další soupeři: Finsko, Kanada a domácí Švédové.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze