Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zraněný útočník Zelenka se pořád léčí

15 2003
Praha - Před dvěma lety v únoru se mu zadrhla kariéra profesionálního hokejisty. V zápase první ligy mezi Třebíčí a Jihlavou se zrovna blížil k mantinelu, když ho zezadu srazil soupeřův bek Marian Morava. Tomáš Zelenka hlavou narazil na hrazení, rozdrtil si dva obratle, jejichž úlomky zasáhly míchu. Hrůzný okamžik přežil, ale zůstal ochrnutý, od té doby stále bojuje o každé zlepšení. "Pořád se snaží rehabilitovat. Příští týden pojede do Prahy do rehabilitačního centra Paraple," vypráví Jiří Oliva, bývalý Zelenkův spoluhráč z třebíčského mužstva.
Další články na téma hokej a úrazy přináši středeční MF DNES

V Praze dochází Zelenka také k proslulému fyzioterapeutovi Pavlu Kolářovi. "Zatím to snáší celkem dobře," vypráví Kolář. "Oproti stavu těsně po zranění se zlepšila hybnost horních  končetin a stabilita trupu, to je hodně důležité. Ochrnutí dolních končetin přetrvalo."

Zelenka, teď hodně času tráví v Českých Budějovicích, kde studuje jeho snoubenka. Zdejší hokejový klub mu nabídl pomoc při shánění ubytování. "Nabízeli jsme mu je, ale nakonec se rozhodl pro svoji variantu," řekl budějovický manažer Jaroslav  Pařízek. "Když se bude chtít podívat na hokej, má slíbená místa ve VIP."  

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze