Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zvětšil bych branku, radí kapitán Reichel

2 2001
N o r i m b e r k - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zachoval se jako správný kapitán. Mužstvo se sice úpěnlivě hrnulo do útoku, přesto prohrávalo. Švýcarsko vedlo 1:0 a stejně jako předešlí soupeři zabetonovalo střední pásmo. A pak udeřil Robert Reichel, trefil se perfektně zpoza obránce. Táhne elitní formaci, stále neúnavně bojuje. A střílí rozhodující góly. "Že se mně osobně daří? Ale to vůbec není důležité. Turnaj zatím vychází mužstvu a to je rozhodujcí," říká dvojnásobný mistr světa a hlavní vůdce hokejového reprezentace.
Poslechněte si zvukový záznam

Mužstvo má za sebou základní skupiny. Vládne spokojenost? 
První zápasy se těžko hodnotí. Pokaždé jsme měli drtivý tlak, oni pak z nějaké ojedinělé akce udeří a dají gól. Ale my jsme se dokázali pokaždé vzchopit, otočit zápas a tím se ukázala síla týmu. A to je velmi dobré.

Čím to, že ani přes velký nápor jste nedali gól?
Důraz v koncovce se prostě nedá naučit. Pokud to hráč má v ruce, skóruje. V současné době si ale musíme uvědomit, že dát gól je stále těžší. Podívejte se brankářskou výstroj, ty velké betony, je tam stále méně místa. Já bych zvětšil branku a byl by klid.

Ze třinácti přesilovek jediný zásah. Co při nich schází?
Nehrajeme je dobře, to musím přiznat. V úterý před zápasem jsme o tom mluvili, trochu jsme přizpůsobili styl, a znovu to nevyšlo. Máme velký problém se dostat do třetiny a udržet se v ní. Právě početní výhody rozhodují vypjaté zápasy, musíme na nich zapracovat.

Nepůsobí mužstvo až příliš ofenzivně?
Možná nás to v některých utkáních hnalo příliš dopředu, ale já bych z toho zase nedělal žádnou velkou vědu. Vždyť se také snažíme dostávat co nejméně gólů, v defenzivě to šlape dobře. Ve třech zápasech jsme inkasovali pouze čtyřikrát. Takže šance na další vítězství jistě jsou.

Co byste tedy jako kapitán vyktl?
To nechci komentovat, ať to dělají trenéři. Já mám osobně radost z toho, že jsme se dokázali otočit zápasy.

A jak to vypadá s vaším poraněným tricepsem?
Dobře.

Teď máme před sebou Kanadu a Rusko. Bude to vyžadovat jiný styl?
Musíme být připraveni od začátku až do konce. Zápasy jdou velmi rychle za sebou, to už se toho nedá moc měnit. Je jedno, jestli hrajeme s Kanadou, Ruskem nebo Itálií. Každý tady hraje dobře. Když jakékoliv mužstvo vede, tak se stáhne a čeká. Každý hraje jak potřebuje. Navíc se trestá každá chyba my se pokusíme jich udělat co nejméně.
 
Často jste diskutoval s rozhodčími. Pískají dobře?
Rozhodčí zatím rozhodně nejsou silnou stránkou.  Z jakých důvodů, to nevím. A dále bych to nechtěl komentovat. Třeba včera byla spoustu faulů. Snažím si to s nimi vyříkat, ale někteří ani neumí anglicky...

Jste spokojeni s výchozí pozicí pro osmifinálovou skupinu?
Vlastně stačí jediná výhra a jdeme dál do čtrvtfinále. A tam teprve začíná turnaj.

Čeští hokejisté Filip Kuba a Robert Reichel se radují po vítězství nad Švýcarskem

Reichelovo vítězné gesto při zápase se Švýcarskem

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze