Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zvolen se bude opět opírat o Čechy

28 2001
Bratislava - Úřadující slovenský hokejový mistr HKM Zvolen má již tradičně ve svých řadách početné zastoupení českých hráčů. V uplynulé sezoně působilo v mužstvu devět hokejistů s českými předky a výjimkou nebude ani nastávající sezona, ve které vedení klubu hodlá na tuto tradici navázat. Nejnovější akvizicí Zvolena je centr Tomáš Martinec z Litvínova, který podepsal roční kontrakt. Odchovanec královéhradeckého hokeje tak následoval litvínovského útočníka Iva Proroka, jenž v uplynulé sezóně hostoval v Curychu, a obránce Zdeňka Toužimského z Plzně.

Zvolen má momentálně v širším kádru přibližně 50 hokejistů. Trenérské dvojici Ernest Bokroš, Peter Mikula zůstalo k dispozici stejně jako loni pět Čechů, kteří ale získali i slovenské občanství. Těmi jsou obránci Pavel Kowalczyk, Roman Čech, Milota Florián, útočníci Ondřej Kavulič a Jiří Mifek.

Mužstvo Zvolena opustil Rostislav Vlach, který se vrátil do Vsetína. Bokroš již nepočítá ani se službami dalšího útočníka Petra Vlka, který má namířeno do Havlíčkova Brodu. Odejít zpět do Čech by měl i obránce Petr Krátký, který se již připravuje v Litvínově. "O jeho dalším působení ale budeme ještě jednat," řekl sportovní ředitel Zvolena František Lehotský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze