Vítejte při sledování online přenosu 42. kola hokejové extraligy z pardubické ČEZ Areny, kde se dnes představí hráči Plzně!
Domácí Pardubice se nedlouho před dnešním zápasem rozhodly vyměnit trenéry Trličíka a Lubinu - jako hlavní kouč bude na střídačce stát Miloš Říha, jemuž bude zatím pomáhat David Pospíšil.
Změna souvisí se dvěma posledními porážkami a faktem, že se obhájci mistrovského titulu opět propadli tabulkou až na jedenácté místo.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šindler (CZE) - Kis (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 9 323

Plzeň je sice stále na špičce celé extraligy, ale nyní prožívá černou sérii - prohrála čtyřikrát v řadě.
0:01
0:30
Ofsajd Pardubic.
0:52
Havíř (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pletka
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 0:1

Pletka zkusil zasunout puk za Růžičkova záda u levé tyče, ten se pak dostal mezi kruhy a expardubický Havíř jej klepl do sítě.
2:30
Nepříjemná střela hostujícího Petrušky z levého kruhu prosvištěla kolem Růžičky.
2:52
Domácí fanoušci se dožadovali nájezdu po brejku jednoho z pardubických, ale rozhodčí zůstali klidní.
4:07
Zakázané uvolnění domácích.
5:15
Noskův útok se Slováky Somíkem a Bartekem se na chvíli usadil v útočné třetině, ale nic z toho nebylo.
5:28
V zápětí odjíždí Somík po nešetrném zákroku jednoho z hostí na střídačku v doprovodu spoluhráčů. Nevylučuje se.
5:54
Vyloučen hráč Slovák (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
7:18
Pardubice vstřelily gól, ale sudí jej pro kontakt s brankářem Mazancem neuznali.
7:18
Vyloučen hráč Bartek (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
7:54
Plzeň hraje v pěti.
8:35
Domácí i ve čtyřech Plzni zavařili, když Benákovu přihrávku od modré tečoval Kousal do boční síťky.
9:18
Domácí tým je kompletní. V momentě, kdy se Bartek vracel na led, promáchl hostující Kratěna v tutové šanci před Růžičkou.
10:53
Cetkovský hezky uvolnil Radila, ale tomu se nepodařilo gólmana Mazance přehodit. Pak menší rozmíška u brány, která nakonec vylétla z kolíků.
11:30
Vyloučen hráč Balej (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
12:10
Kratěna kroužil s pukem a šetřil Plzni sekundy v oslabení. Pak nahrál na vlastní beky.
13:30
Plzeň se bez větších obtíží ubránila.
15:10
Icing Pardubic po nepřesné rozehrávce.
16:25
Buchtele mohl vyrovnat, když vyjel na Mazance od levého mantinelu. Bekhendem ale v pádu mířil vedle tyče.
17:39
Hostující Gulaš se zřejmě zranil, když se chtěl vyhnout ofsajdovému postavení. Roztáhl se na bruslích a pak narazil do mantinelu. Po chvíli pomalu odjíždí střídat.
19:39
Benák vyslal propagační střelu na Mazance od modré.
20:00
20:00
Po první třetině vede Plzeň 1:0, když skórovala jen pár vteřin po úvodním vhazování. Zásahy brankářů: Mazanec 7, Růžička 7.
20:01
20:49
Bartek zkusil překvapit Mazance střelou z boku, když už stál za úrovní brankové čáry.
22:00
Pardubice se navezly do pásma, ale hostující beci je drží jen u mantinelů.
22:37
Zakázané uvolnění Pardubic, poté co Růžička podržel v ošemetné situaci svůj tým.
23:50
Krátce po sobě prověřili Růžičku plzeňští Gulaš a Pletka.
24:46
Píša (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Endál
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:1

Endál nahrál Píšovi na levý kruh a zkušený pardubický zadák překvapivě z úhklu překonává Mazance.
26:04
Gulaš přenechal do tandemu Vlasákovi, ten Růžičku nepropálil.
27:18
Vyloučen hráč Hanzlík (Plzeň), 2 min. za hákování
28:13
Buchtele (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Kousal a Radil
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:1

Buchtele otáčí průbeh utkání, když dorazil pokus dotěrného Kousala, který se natlačil do brankoviště.
28:58
Plzeňský Balej nedosáhl na touš v dobré pozici před Růžičkou.
29:44
Balej (Plzeň) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Johnson a St. Pierre
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:2

Tlak Plzně z poslední minuty je korunován gólem na 2:2. Růžička pořádně neviděl, šel do rozkleku a Balej neměl problém dorazit kotouč kolem něj do prázdné branky.
32:10
Plzeňský Straka div že nedorazil vlastní střelu za Růžičkova záda, když pardubickému gólmanovi puk vypadl z výstroje.
33:34
Růžička podržel Pardubice při šanci Kratěny, který si najel nikým nehlídaný za obranu.
33:50
A Růžička znovu zasahuje - tentokrát proti švihu Hanzlíka. Plzeň nyjí udává tempo.
36:00
Pardubice v tlaku, ale bez střelby.
38:30
Útoky na obou stranách jsou bez gólového vyznění.
39:07
Pletka (Plzeň) vstřelil branku (19. gól v sezóně) , asistence Kovář a Kratěna
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:3

Pletka trestá chybu Pardubic z přečíslení.
40:00
40:00
Plzeň stále vede o gól, tentokrát vstřelila rozdílovou branku pro změnu v poslední minutě dvacetiminutovky. Zásahy brankářů: Mazanec 5, Růžička 13.
40:01
41:10
Domácí Radil střílí z dálky po nahrávce Buchteleho, Mazanec neměl s ranou sebemenší problémy.
41:23
Rozhodčí přerušují, puk se jim ztratil z dohledu.
42:05
Bartek netrefil puk letící vzduchem před odkrytou plzeňskou klecí.
43:40
Plzeňský Lev zkusil tečovat před Růžičkou, gól z toho nebyl.
45:00
Hraje se dlouho bez přerušení.
45:09
Tak až teď raději uklidňuje hru Růžička, když přikryl puk lapačkou.
45:58
Obrovská šance dua Vlasák-Gulaš! První se prokličkoval před Růžičku, ale netrefil, a Gulaš pak dorážel jen do připraveného betonu.
46:00
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za hákování
48:00
Až na střelu Vlasáka z první se Plzeň v přesilovce k ničemu vážnějšímu nedostala.
48:53
Benák (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Bartek a Cetkovský
Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:3

Benák propálil Mazance příklepem od modré.
50:35
Utkání sleduje 9323 diváků.
52:00
Domácí se teď několikrát připravili o možnost skórovat vlastními nepřesnostmi.
54:20
Cetkovský stínil před Mazancem, ale nahození od modré za záda brankáře Plzně neproniklo.