Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Beránek si přeje, aby Reichel hrál v Litvínově

3 2004
Litvínov - Rekonstrukce zimního stadionu v Litvínově přípravu hokejistů nenarušuje. „Teď žádný problém nemáme a na led půjdeme v Mostě, kde nám vyšli stoprocentně vstříc,“ říká kouč Josef Beránek. Mrzí ho jenom zranění Romana Kaděry. Rád by do týmu získal tvořivého obránce a centra. „Nejlepší by bylo, kdyby tu už natrvalo zůstal Robert Reichel,“ vyslovil své tajné přání.

Maximálně spokojený s přístupem hráčů je Josef Beránek, který se k prvnímu mužstvu vrací od juniorky. Rád by spolu s asistentem Vladimírem Jeřábkem pomohl vrátit klub do horních pater extraligové tabulky.

„Hráči mají chuť, pracují na sobě,“ chválí své svěřence. Mrzí ho jenom dlouhodobé zranění útočníka Romana Kaděry. „Netrénuje a nikdo pořádně neví, kdy začne,“ povzdechl si.

Kaděra, který přišel v průběhu minulé sezony z Vítkovic, se přípravy neúčastní kvůli vleklým potížím s kotníkem. „Mluví o operaci, ale ta zatím neproběhla. Tvrdí, že nemůže trénovat, ale o svém stavu, ani o případné operaci či individuálním plánu se s námi nebaví. Nikdo do něj nevidí,“ mávl rukou Beránek.

Hráčská kvalita odešla
Josef Beránek převzal kádr, který třikrát po sobě nedosáhl na play-off. „Nechci nijak zlehčovat výkonnost kluků, ale je jasné, že například odchodem Skořepy do Třince a Kotrly do Sparty se naše hráčská kvalita snížila. Je škoda, že tady ti kluci nejsou.“

Rád by v týmu přivítal tvořivého obránce a centra. „Ale na trhu jich mnoho není. Obránce jako je třeba Martin Hamrlík těžko získáme a s centry je to podobné. Navíc také musíme vycházet z finančních možností klubu. Ale centra bychom potřebovali. V minulých sezonách nebyla jejich výkonnost stabilní, navíc odešel Tomáš Martinec,“ zdůraznil Beránek.

Ideální by byl návrat Reichla
Jako litvínovský patriot má jasnou vizi, koho by v klubu rád přivítal. „Nejlepší by bylo, kdyby se napořád vrátil Robert Reichel. Je to kluk s litvínovským srdcem, který by v klubu chtěl hrát.“

Jenomže Reichel opakovaně prohlásil, že v klubu nebude hrát, dokud v něm bude stávající vedení. Navíc se bavil se Slavomírem Lenerem o možnosti, že by posílil Spartu. „To bych nerad rozebíral, situaci by to nepomohlo. Ale jsem přesvědčený že k dohodě chybí jenom krok. Záleží na domluvě a je třeba se o ní pokoušet,“ tvrdí Beránek optimisticky.

Sám potvrdil, že se s Reichlem o možném návratu baví. „Je jasné, že hráči jako Šlégr, nebo Ručinský odejdou pryč, ale Robert by už mohl zůstat,“ dodal. Navíc je možné, že bude v NHL výluka a soutěž nezačne. „To je ale vždycky ošidné. Už v minulosti v Litvínově pomáhali Růča se Šlégrem rozjíždět sezonu a stejně to nakonec úspěch nepřineslo,“ řekl Beránek.

O služby Šlégra i Ručinského ale usilují i další kluby. Šlégr je prý domluvený v Liberci, Ručinského zase vábí Vladimír Růžička do Slavie. „To je jako u Roberta Reichla. Mám na to svůj názor, ale nemá smysl ho zveřejňovat. Ale jedno je jisté: všechno jsou to výborní kluci, kteří mají litvínovské srdce, chodí mezi nás a rozhodně nemají zájem klub rozvracet,“ řekl Beránek

Ambice na play-off? Ty má všech čtrnáct klubů
I bez něj by ale rád prošel s Litvínovem do play-off, přestože kádr má na zhruba sejné úrovni jako loni. „Nebyli jsme o nic horší než třeba Kladno. Navíc dobře chytal Mařík a když na minulou sezonu naváže, mohlo by to být dobré. Navíc máme v týmu Jarinu, který patřil ke špičce v první lize.“

Přesto však přehnaný optimismus krotí. „Úspěch záleží na spoustě faktorů. Musíme mít štěstí, dobrou partu v týmu. Ale je jasné, že to samé vám řeknou v ostatních třinácti klubech. Také záleží, jak se na nás projeví příprava v Mostě. Rekonstrukce našeho stadionu by měla být hotová pátého září, tedy těsně před extraligou,“ připustil Beránek.

V současné době má trenérský tandem Beránek – Jeřábek k dispozici včetně juniorů třicet hráčů. S nimi po dovolené vyjede osmnáctého července na led. „Máme naplánovaný dostatečný počet přátelských zápasů, během nichž ideální sestava vykrystalizuje,“ dodal Beránek.

Změny v litvínovském kádru:
Odešli:
Jindřich Kotrla (Sparta), Richard Žemlička, Tomáš Martinec, Ivan Droppa, Petr Martínek.
Přišli: Daniel Branda (Novosibirsk), Michal Jeslínek (Chomutov), Radim Skuhrovec (Ústí nad Labem, František Bombic (Trenčín, NH), Zbyněk Sklenička (Jihlava, NH).

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze