Brankář Lakosil neměl svůj den

18 2004
Třinec - Hokejový Třinec nevyhráli další utkání v extralize. V pátečním 14. kole jen remizovali s Karlovými Vary 4:4, byť dvakrát vedl o dva góly. „Ztratili jsme vítězství,“ povzdechl si třinecký útočník Rostislav Martynek, který dělal hostům největší problémy. Dal i dva góly. „Jenže co z toho, když jsme zase nevyhráli,“ povzdechl si a pot se z něj jen řinul.

„Už v první třetině jsme měli udržet dvougólový náskok, jenže vždy jsme si nechali dát kontaktní gól,“ řekl Martynek. „A to jsme se chtěli přiblížit středu tabulky.“ Rostislav Martynek byl k nepolapení.

Úspěšně vyšel i ze souboje s třemi o hlavu většími protivníky. Ti ho v první třetině obklopili, ale sami se pobili a třinecký útočník vyjel z chumlu s úsměvem. „O tom ani nevím,“ řekl po zápase.

Při svém druhém gólu na 4:2 po přihrávce Krále se zase šikovně natáhl, prostrčil puk pod vyjíždějícím gólmanem Mensatorem a gólu už nezabránil ani Polák klouzající k brance. „Ani nevím, kudy puk do branky prošel,“ podotkl.

Svůj den naopak neměl brankář Ocelářů Vlastimil Lakosil, který tři góly dostal mezi betony.

Zatímco hosté brankáře Šmída vystřídali Mensatorem hned v 5. minutě po dvou gólech, Třinečtí ke změně nesáhli. „Lakosil podával v minulých zápasech kvalitní výkony,“ uvedl třinecký trenér Pavel Marek. „Střídat ho by bylo unáhlené. Hlavně jsme nepokryli hráče před brankou.“