Začíná nám to šlapat, škoda pauzy, říká hradecký hokejista Ihnacak

Brian Ihnacak. | foto: Martin Veselý, MAFRA

3 2015
Dva body za gól a asistenty přidal hradecký hokejista Brian Ihnacak v Litvínově ke svým letošním statistikám. Nyní už třetí nejproduktivnější útočník mužstva tím výrazně přispěl k výhře 5:1.

Od začátku sezony odehráli v rychlém sledu šestnáct zápasů, což přímo vyzývá k alespoň kratší pauze.

Jenomže hokejisté hradeckého Mountfieldu by v pondělí začínající reprezentační přestávku možná raději odložili, protože v posledních kolech se jim náramně dařilo.

Začátkem října sice inkasovali v duelech s Plzní (2:6) a v Mladé Boleslavi (1:4) celkem deset branek, pak ale následovala šňůra sedmi vystoupení s bodovým ziskem, v šesti případech bral Mountfield všechny tři body a navíc během této šňůry inkasoval v základní hrací době dohromady méně než za zmíněné dva zápasy - pouze osm.

„Hrajeme s chutí a určitě bychom chtěli hrát i dál, škoda pauzy, ale to se nedá nic dělat,“ uvedl třicetiletý rodák z Toronta, který do Hradce přišel v létě.

Na začátku října jste dvakrát vysoko prohráli, pak přišla změna a nyní přehráváte jednoho soupeře za druhým, kde se vzal ten obrat?
Začali jsme hrát svou hru. V létě totiž přišlo dost nových hráčů a myslím, že si na sebe čím dál více zvykáme. A začíná nám to šlapat.

V Litvínově se vám povedla první třetina, ale pak domácí zle dotírali a zvlášť ve druhé měli hodně šancí.
My jsme v první třetině měli šance a ty jsme proměnili. A když pak vedeš 3:0, tak se ti určitě hraje o dost lépe. Jenomže Litvínov je dobrým týmem, na tabulku nelze koukat, což se ukázalo právě ve druhé a také ve třetí třetině, tam hráli výborně.

Přesto jste si vítězství vzít nenechali, naopak jste svůj náskok z první třetiny ještě navýšili.
Když vyhraješ pět zápasů za sebou, jak se to nyní povedlo nám, tak něco musí určitě fungovat dobře. Hrajeme svou hru a každým zápasem nám to jde lépe. Čím více sebedůvěry máme, tím lehčeji se nám hraje. A teď nám to opravdu jde.

V kabině musí být v těchto dnech velká pohoda...
Jsme i nahoře v tabulce a to je určitě lepší, než kdybychom se nacházeli někde dole. Na druhé straně nikdo nemluví o tom, jestli jsme vyhráli čtyři zápasy po sobě, nebo jestli jich bylo pět, sedm, osm. To jsem v šatně vážně vůbec neslyšel. Bereme každý zápas jako jednotlivou šanci na zisk bodů a o ty usilujeme.

Vaše hra také vypadá lehčeji, než ještě před několika týdny. V čem to je?
Jde to jedno s druhým. Když se ti daří a jsi na tom i dobře v tabulce, snadněji se ti sbírají body, nemáš takový stres, je tam hodně sebedůvěry a hraje se celkově lépe.

A druhé místo jen dva body za vedoucím Libercem?
Je jedno, zda jsme teď první, nebo třetí, protože hokej je pak o tom konci sezony, o play-off.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38