Čajánek se uvedl gólem i zkraty

1 1999
K a r l o v y V a r y - Poté, co zápas v Karlových Varech skončil, zůstal zlínský útočník Petr Čajánek na ledě, aby poklábosil s kamarádem Pavlem Janků. Usmíval se, byl spokojený. Jeho tým zvítězil hladce 7:2 a on pomohl jedním gólem. Možná tím nejdůležitějším. Získal puk na vlastní modré a prchal v brejku dopředu. Těsně před kruhy napřáhl, rychlým příklepem nad Pejcharovu vyrážečku vyrovnal na 1:1 a vrátil tak mužstvu sebedůvěru. Byl to jeho osmý gól v sezoně.
Čajánek opět potvrdil pověst hráče, který provokuje. Dohadoval se s rozhodčími, občas teatrálně padal v soubojích a sem tam dotíral na soupeře hokejkou.

Kromě úspěšné trefy předvedl ještě dva nebezpečné průniky. Poprvé v polovině první části se zleva řítil sám na brankáře Pejchara, pálil do jeho hrudi a bekhendem dorážel těsně vedle. Podruhé zahrozil ještě za stavu 1:1. Odvážně se pustil mezi čtyři protivníky, prosmýkl se před ně, ale měl málo času. Stísněný, pouze jednou rukou, se snažil prostrčit puk mezi nohy gólmana.

Čajánek nastupoval v centru prvního útoku s křídly Navrátilem a Okálem, zřídka zaskočil ve čtvrté formaci mezi Balaštíkem a Ambruzem. Jako asistent kapitána hecoval spoluhráče na ledě i na střídačce, na níž v první části pozoroval dění vestoje. Také však mužstvo dvakrát zbytečně oslabil.

Do konce první třetiny chyběla minuta a na Čajánka se těsně nalepil obránce Divíšek. To se zlínskému útočníkovi vůbec nelíbilo, a tak si šel postěžovat sudímu Vokurkovi. Když rozhodčí nereagoval, naštvaný Čajánek vzal spravedlnost do svých rukou. Současně se sirénou napadl Divíška zezadu u hrazení a způsobil tak, že soupeř hrál dvounásobnou přesilovku. Halou se rozlehlo posměšné skandování fanoušků: "Čá- já-nek!" Za deset vteřin domácí vstřelili vedoucí gól. Stejně nesmyslně podrazil soupeře tři vteřiny před druhou přestávkou, tentokrát hosté jeho vyloučení přežili.