Plzeň byla soupeř, kterého jsme měli porazit, litoval Cetkovský

Jiří Cetkovský v dresu Pardubic | foto: Radek Kalhous, MAFRA

14 2015
Od fanoušků Dynama se několikrát dočkal skandování své přezdívky „Cecek“, ale jinak si Jiří Cetkovský svůj návrat do Pardubic zase tak moc vychutnávat nemohl. Obrovitý centr, který se v létě nevešel tehdejšímu trenéru Říhovi mladšímu do kádru a postupně hájil barvy Trutnova ve druhé a rodného Prostějova v první lize, musel s týmem skousnout prohru 2:4 s Plzní oslabenou o Kubalíka s Johnsonem.

„Výsledkem ani hrou jsme bohužel neoslnili. Myslím, že Plzeň byla soupeř, kterého jsme měli porazit,“ uvedl Cetkovský. Diváci v aréně jej ovšem potěšili: „Už když jsem vstoupil na led při rozbruslení, vyvolávali moje jméno.“

Zápasu předcházelo slavnostní vyvěšení dresu číslo 6, se kterým kdysi hrával kanonýr Stanislav Prýl. Pod strop arény vystoupal za dohledu dalších legend Vladimíra Martince a Dominika Haška. Pak už rozhodčí poprvé vhodili puk do hry tribuny však v úvodní periodě sledovaly neuspořádaný hokej s hromadou pokažených nahrávek, který připomínal spíš klání kamarádů na Matičním jezeře.

Pardubice se ujaly vedení ve 13. minutě díky Poulíčkovi. Po první pauze však stejně jako minule v Mladé Boleslavi zradil jinak výtečného gólmana Maxwella pokus vyhodit v oslabení hokejkou, Dynamo šlo do tří a Plzeň, konkrétně Bližňák, trestala.

Dynamo naopak dvojnásobnou výhodu o chvíli později „zazdilo“ a v půlce zápasu při další, tentokrát standardní vlastní přesilovce, inkasovalo z hole Skleničky. Ten si pomohl ke kotouči faulem na jednoho beka, druhého „vykoupal“ společně s Maxwellem a poslal Plzeň dopředu. Když se pak při zdvojeném trestu Poulíčka parádně trefil příklepem do šibenice plzeňský Kracík, vypadalo to s domácími bledě.

Přesto snížili. S pomocí clony Cetkovského se v přesilovce prosadil Redenbach. Jejich odpor však tři minuty před koncem definitivně zlomil plzeňský Indrák.

1. Liberec 41 26 2 4 9 107:71 86
2. Třinec 41 19 7 7 8 127:92 78
3. Kometa 41 19 3 7 12 135:110 70
4. Hr. Králové 39 18 4 7 10 124:97 69
5. Litvínov 41 16 10 1 14 101:100 69
6. Sparta 38 19 3 5 11 117:87 68
7. Chomutov 41 15 9 4 13 123:124 67
8. Vítkovice 40 14 7 2 17 93:100 58