Dlapa dal čelo Čajánkovi, rozparádění mistři pak přidali další výhru

Daniel Dolejš z Vítkovic právě inkasoval, na radující se zlínské hráče se ani nepodíval. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

2 2015
Báječný týden korunovali hokejisté Zlína vítězstvím 5:2 nad Vítkovicemi. Díky čtvrté výhře v řadě by teď začali předkolo play-off doma.

Song Věry Špinarové Raketou na Mars zněl z kabiny zlínských hokejistů po zápase s Vítkovicemi. Oprávněně. Tým PSG nabral konečně mistrovskou fazonu. Čtyři plnohodnotné výhry během osmi dnů ho katapultovaly do letos nepoznaných výšin z jedenáctého na osmé místo.

„Tabulka se ale počítá až po 52. kole,“ krotí optimismus asistent trenéra Zlína Juraj Jurík. „Náskok tam je, ale pořád malý. Ještě potřebujeme uhrát body,“ přidal se útočník Ondřej Veselý.

Pohled na extraligové pořadí však musí obhájce titulu těšit. Osm kol před koncem základní části si vybudovali luxusní desetibodový polštář od první nepostupové příčky, předkolo play-off by teď navíc načali v domácím prostředí.

„Hodně jsme se herně i výsledkově zvedli,“ pochvaloval si Veselý, který otevřel skóre moravského derby dorážkou do prázdné klece. „Utkání mělo solidní tempo, bylo vyhecované.“

Barometr emocí šplhal na maximum v závěru prostřední třetiny, kdy domácí dostali za stavu 2:2 unikátní šanci zahrát si téměř tři minuty proti třem. V polovině Němcova trestu podrazil Svačina Čajánka a obránce Dlapa pak neunesl ostrou slovní výměnu názorů se zlínským kapitánem a za úder hlavou zkasíroval trest ve hře na pět minut plus do konce střetnutí.

„Pro to, co udělal Dlapa, není omluva, ať už se předtím stalo cokoliv. Pro nás to bylo citelné oslabení. Těžko hrát tak dlouhé oslabení proti takovému soupeři, jako je Zlín,“ žehral hostující asistent trenéra Petr Jakub na nedisciplinovanost z Komety zapůjčeného beka.

Dvojnásobnou převahu domácí využili až po pauze čtyři vteřiny před jejím uplynutím, vzápětí dorazili hosty dvěma góly v rozpětí 121 vteřin.

Zlín tak zvládl i třetí duel před reprezentační přestávkou, podruhé přitom přemohl doma Vítkovice. Jako bonus získal lepší bilance vzájemných zápasů. „Kluci dostanou dva dny volno a pak se začneme připravovat na vrchol,“ dodal Jurík.

Témata: Zlín, Zlínský kraj

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43