Fanoušci Plzně to tušili, proto znovu přišli

10 2001
Plzeň - Plzeňští hokejisté vyrovnali rekord české extraligy, sérii vítězných zápasů prodloužili na úctyhodných devět. Nedokázal je zastavit ani momentálně vedoucí tým Zlína, Plzeň vyhrála ve 31. kola extraligy 4:1. Příznivci domácích už předem tušili, že na plzeňském ledě se bude tentokrát odehrávat něco velkého. Zaplnili proto halu až po střechu, kdo přišel pozdě, buď se už dovnitř nedostal, nebo stál jen u vchodu a ještě na jedné noze. Na hokej bylo v Plzni beznadějně vyprodáno.Další zpravodajství z 31. kola extraligy
Hráči se svým příznivcům dokonale odvděčili. Zahájili utkání ve velkém stylu, favorizovaný Zlín, který je letos už dvakrát porazil, vůbec do šance nepustili. Moravané poprvé vážně vystřelili na plzeňského Bartu až po deseti minutách, to ale už prohrávali 0:1.

V páté minutě otevřel skóre zápasu Zdeněk Sedlák. Hokejovou lahůdkou se pak prezentoval Josef Straka, který z hráčů soupeře udělal dokonalé statisty a navíc se i perfektně trefil. Také třetí gól si připsal na konto centr prvního plzeňského útoku, který se v tabulce kanadského bodování šplhá už pěkně vysoko. Když se v polovině utkání čtvrtým gólem prosadil Volák, bylo o všem rozhodnuto.

Plzeňané hráli výborně, s nasazením až do konce. Celý stadion jen jásal a bez ustání aplaudoval. Radost divákům nezkazil ani Leška, který minutu před koncem snížil na 4:1.

Řekli po utkání

Milan Razým, Plzeň: Bylo to velmi kvalitní utkání. Podařilo se nám eliminovat útočnou hru soupeře naší výbornou obrannou hrou. Opět nás podržel výborně chytající Barta.

Stanislav Přikryl, Zlín: Bylo to vyrovnané utkání, domácí byli produktivnější, my jsme nedokázali proměňovat přesilovky a samostatné nájezdy.