Zlín přehrál v přípravě Karlovy Vary, Plzeň nestačila na Znojmo

Zlínský obránce Dalibor Řezníček (vlevo) a útočník Karlových Varů Michal Vachovec. | foto: ČTK

25 2015
Hokejisté Zlína porazili v přípravě na nový ročník extraligy Karlovy Vary 3:0, v dalším souboji zástupců nejvyšší soutěže se hrála Kometa Brno s Vítkovicemi nerozhodně 2:2 a uspěla v následných nájezdech. Plzeň podlehla Znojmu 1:3, Olomouc po výsledku 6:6 v Trenčíně vyhrála dodatečné samostatné nájezdy. Zastřílel si Chomutov, který deklasoval prvoligové Ústí nad Labem 9:1.

Zlín nastoupil s nově zvoleným kapitánem Ondřejem Veselým a nástupce Petra Čajánka, který nosil „céčko“ před koncem kariéry poslední čtyři roky, ve 34. minutě otevřel skóre. Další góly přidali Robert Říčka a Roman Vlach, gólman Tomáš Štůrala neinkasoval.

Vítkovice vedly v Brně 2:0, když se v deváté minutě prosadil obránce Peter Čerešňák a v úvodu třetí třetiny také Patrik Zdráhal. V 50. minutě ale snížil Vilém Burian a za 157 sekund vyrovnal David Ostřížek. V dodatečném rozstřelu se prosadili jen domácí Antonín Honejsek a Jan Hruška.

Plzeň i podruhé v přípravě podlehla účastníkovi mezinárodní ligy EBEL Znojmu, když stejně jako před týdnem na jihu Moravy prohrála 1:3. Domácí sice šli v osmé minutě do vedení po trefě slovenského útočníka Miroslava Preisingera, ale v polovině úvodní části vyrovnal Jan Šeda. Ve 27. minutě otočil stav v oslabení Jan Lattnera a v závěru při power play se trefil ještě Radek Číp.

Olomouc v Trenčíně rychle vedla, ale pak musela dohánět ztrátu 1:4, 3:5 i 4:6. Za Olomouc skórovali dvakrát Jiří Řípa a Michal Vodný, v rozstřelu se prosadil jako jediný Petr Kafka. Za Duklu si připsal gól a asistenci třiatřicetiletý český útočník Radek Dlouhý, který je v Trenčíně na zkoušce. V uplynulé sezoně působil právě v Olomouci. Dukla testuje také devatenáctiletého útočníka Miroslava Zarembu ze Zlína.

Chomutov vyhrál i čtvrtý domácí přípravný duel, když po Omsku (4:3), Karlových Varech (3:2) a Kadani (4:2) rozdrtil prvoligové Ústí nad Labem 9:1. Slovan sice vedl, ale Piráti otočili v úvodní třetině na 2:1 a po druhé dvacetiminutovce vedli už 6:1. Dva góly vstřelil David Kämpf, tři body za jednu branku a dvě asistence si připsal Vladimír Růžička mladší.