Opustí Kometa šestku? Takhle nepřemýšlíme, burcuje Gulaši

Závar před brněnským brankářem Karlem Vejmelkou. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

17 2017
Ztratili výborně rozehraný zápas a ještě je čekala štreka přes celou republiku domů. „Cesta byla dlouhá a nepříjemná,“ prohodil obránce Michal Gulaši z hokejové Komety, která si z Litvínova přivezla středeční porážku 3:5. „Pořád se to těžce kouše,“ přizvukoval ve čtvrtek po dopoledním tréninku asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

Co je horší, Kometa podobně hořké pilule polyká v novém roce pravidelně. Z 12 posledních duelů devětkrát padla, jen jedinkrát modrobílou partu zahřálo tříbodové vítězství. „Štve nás to, proto se o tom musíme bavit,“ sdělil 30letý Gulaši.

Přeměnit slova v činy a přibrzdit tabulkový propad může Kometa dnes od 18 hodin, kdy přivítá předposlední Pardubice. Domácí budou na dálku před dotírajícím Chomutovem hájit šestou pozici, která ještě zajišťuje přímý postup do play-off. „Takhle vůbec nepřemýšlíme. Nikdo si nepřipouští, že bychom v šestce nebyli,“ tvrdí Gulaši.

Hra Komety ale poslední dobou drhne. Nejčerstvější svízel nese jméno: pasivita ve třetí třetině. Kvůli tomu ztratila výhru v Litvínově, kvůli tomu darovala před reprezentační pauzou outsiderovi z Karlových Varů bod.

„Máme převahu víc jak polovinu zápasu, uděláme ale chyby a dostaneme góly,“ rmoutil se Gulaši. „A pak to s námi trochu zacvičí,“ poznamenal Pokorný. „Mottem proti Pardubicím je hrát 60 minut spolehlivě a reagovat na situace, které jsou na ledě,“ zavelel člen trenérského štábu, který zřejmě pošle do hry uzdraveného útočníka Vojtěcha Němce.

1. Liberec 52 31 2 6 13 136:102 103
2. Třinec 52 24 9 8 11 158:125 98
3. Sparta 52 26 5 6 15 164:117 94
4. Hr. Králové 52 24 5 7 16 159:125 89
5. Litvínov 52 20 13 2 17 128:126 88
6. Kometa 52 22 4 10 16 158:139 84
7. Chomutov 52 18 10 6 18 149:154 80
8. Vítkovice 52 19 8 3 22 119:126 76