Vyhrálo šťastnější mužstvo, litoval Čermák po druhé prohře Komety

Leoš Čermák (vpravo) slaví se spoluhráči svůj gól. | foto: Ondřej BičištěMAFRA

27 2015
Jako správný kapitán poslal Kometu do vedení a dlouho se zdálo, že to bude stačit i na vítězství. Jenže Brňané se ve třetí třetině sesypali a z Litvínova odjíždějí se dvěma porážkami. "Dvě třetiny jsme byli lepší. Vyhrálo šťastnější mužstvo," bědoval po utkání zklamaný Leoš Čermák.

Co se s vámi ve třetí části stalo?
Vstoupili jsme do ní vystrašeně, zbytečně ztráceli puky a hráli nedůrazně. To nás stálo zápas. A také se nám kvůli zranění Malce rozpadla obrana.

Je taková porážka horší, než kdyby byla jednoznačná? K vítězství jste měli blízko.
Byť jsme prohráli, byl to z naší strany kvalitní zápas. Kdybychom dostali šišku, tak to není dobrý. Ten výkon by nás měl povzbudit, teď jen zlepšit produktivitu a hrát šedesát minut.

Zápas jste měli pod kontrolou, a pak se to takhle sesypalo. Je to velké zklamání?
Přesně tak. Dvě třetiny jsme tahali za delší kus provazu, a nedokážeme to zužitkovat gólově. Náskok 1:0 je strašně vrtkavý. Domácí vsadili na ofenzivu. Připravovali jsme se na to, ale dostali jsme gól, další v oslabení a nedokázali odpovědět. I když tam bylo břevno. Na to se prostě nehraje.

Litvínov oba zápasy vyhrál o gól. Co čekat od odvet v Brně?
Že to bude vyrovnané, musíme zapnout a nastartovat se.

Doma se budete muset tlačit hodně dopředu, protože prohráváte 0:2. Je to nevýhoda?
Nemusíme se tlačit dopředu, stačí vyhrát 1:0. Naopak musíme hrát trpělivě a předvádět hokej, který nám doma sedí. Poženou nás sice lidi, ale otevřít hru a hrát bezhlavě do útoku, to by Litvínov potrestal. Mají šikovné hráče. Musíme vycházet z obrany a zlepšit koncovku.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38