Litvínov poprvé bez gólu. Den blbec, beru to na sebe, řekl Martynek

Dramatická situace před slávistickým brankářem Adamem Svobodou. | foto: MF DNES

17 2014
Poprvé v sezoně vynulovaní. Hokejisté Litvínova v neděli doma nedali slávistickému brankáři Svobodovi gól, prohráli 0:1 a přepustili vedení v extralize znovu Třinci. „Ale na marodku se nechceme vymlouvat,“ odmítl to útočník Rostislav Martynek.

Jenže kanonýr Lukeš vám asi chyběl dost, ne?
Ve hře to špatné nebylo. Ale asi v souhře v přesilovkách nám scházel. Jindy nám to v nich padá. Lukeš a Hanzl by možná jeden gól dali. Ale dívat se, kdo nám chybí, to by byl začátek konce. Máme dost kvalitních hráčů, abychom Slavii doma porazili. Vždyť i brankář Horák, který chytal místo Francouze, nás podržel.

Neměli jste v hlavě ještě křivdu z páteční porážky ve Zlíně 5:6 v prodloužení, kde jste vedli 5:2?
Nemá cenu to rozebírat, tam jsme měli taky vyhrát. Nechtěl bych se k tomu vyjadřovat. Kdo to viděl, musí vědět, o co šlo.

Proti Slavií jste přitom měli víc šancí než soupeř.
Bylo jich až až. Venku dáme pět gólů, doma žádný. Zápas beru na sebe, měl jsem tři šance v 1. třetině, další dvě v poslední. Mohl jsem dát gól, který by nás nakopl. Stálo nás to tři body. Přáli jsme si vrátil Slavii minulý zápas, u ní jsme vedli 3:0 a prohráli. Chtěli jsme si to vzít zpátky. Bohužel to byl den blbec.

Prohráli jste dvakrát za sebou, co to s vámi udělá?
Něco si k tomu musíme říct, doma bychom neměli ztrácet body. A když chceme hrát nahoře, nemělo by se stávat, aby nás dvakrát Slavia porazila. Ale že by byla nějaká panika, že bychom z toho měli dělat nějaké závěry, to snad ne.

Lukeš bude scházet až dva měsíce!

Litvínov v pátek ve Zlíně ztratil svého nejproduktivnějšího hráče Františka Lukeše. Jak dlouho bude scházet, napoví pondělní vyšetření. „Ale minimálně měsíc a půl až dva bude mimo hru. Kvůli zranění v horní polovině těla. Soupeř ho dohrával, on o něm nejspíš nevěděl a nekoordinovaně upadl na mantinel,“ uvedl trenér Radim Rulík. Délka absence bude záviset na tom, zda lékaři doporučí operaci nebo konzervativní léčbu. „Nahradit ho půjde těžko, ale i bez něj se musíme pokusit bodovat. "