Dva góly dal, tři připravil. Olomoucký útočník Hrňa ani nestíhal počítat

Vítkovic gólman Daniel Dolejš inkasuje druhý gól, který mu dal Erik Hrňa. | foto: ČTK

4 2014
Parádní pětibodový večer prožil proti Vítkovicím olomoucký hokejista Erik Hrňa. Nejprve překonal brankáře Dolejše, vyzrál i na střídajícího Šindeláře. K tomu navíc přidal tři asistence. „Skoro jsem to nestačil počítat,“ smál se šikovný útočník po svém povedeném vystoupení a vítězství 9:1.

Oproti poslednímu domácímu zápasu jste změnili taktiku. Nehlídali jste náskok dvou branek, místo toho se pořád tlačili do útoku. To byl pokyn trenérů?
Přesně tak. Pořád nás nabádali, abychom stříleli a snažili se akci zakončit. Každý pokus zvyšuje šanci na úspěch, a to se potvrdilo. Je však třeba přiznat, že Vítkovicím zápas nevyšel. Radost ale máme stejně obrovskou.

Navíc jste pouze třikrát hráli v oslabení. I na to jste mysleli během utkání?
V některých minulých zápasech nás vyloučení stály náskok nebo dokonce body. Tentokrát jsme si to dokázali lépe pohlídat. Také proto jsme měli sílu, abychom tlačili celých šedesát minut.

V polovině zápasu diváci skandovali deset, deset... Zažil jste něco podobného?
(rozesměje se) V průběhu druhé třetiny určitě ne. A ani si nepamatuji, kdy jsem to slyšel naposledy. Jestli vůbec.

Prosbu jste nakonec nevyslyšeli. Soustředili jste se v závěru spíše na to, aby obrana neinkasovala?
Je to tak. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že nedostaneme gól a tento pocit si přeneseme do dalšího zápasu.

Ten hrajete v Litvínově. Ukončíte bodový půst na půdě soupeře, který vede tabulku a ještě neprohrál?
Víme, že mají fazonu a rozhodně to bude těžký soupeř. Třeba ale právě v Litvínově uspějeme, jednou už venku bodovat musíme.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40